Ponad 30 różnych zastosowań Dla WD-40, O Których nie miałeś pojęcia

Opublikowano 10/13/2020
Reklama

Co w ogóle oznacza nazwa WD 40?
WD-40 został zarejestrowany jakoś środek wypierający wodę. Z angielskiego WD to skrót od „water displacement”: W-water, D-displacement. Środek ten został wynaleziony przez firmę Rocket Chemical Company, które następnie zmieniła nazwę na WD-40 Company. Od czasu wynalezienia tego cudownego preparatu ten znajduje zastosowanie do wielu różnych celów. Użytkownicy tego produktu, co chwilę odkrywają jego kolejne zastosowania. Czy zdarzyło Ci się znaleść gumę do żucia we włosach albo wiewiórki korzystające z twojego karmnika? Wszystko czego potrzebujesz zeby temu zaradzić to WD-40 i jedynie wiedza jak go użyć. Kiedy skończysz czytać nasz artykuł, WD-40 stanie się twoją odpowiedzią na niemal wszystkie problemy domowe. Jest w jakimś sensie podobny do taśmy klejącej i środka czyszczącego. Nikt wlaściwie nie wie co wchodzi w skład tego produktu. Jego wynalazcy nie spodziewali się, że będzie aż tak przydatny do wszystkiego. Poniżej znajduje się 30 przykładowych zastosowań:

WD-40 do czyszczenia sreber

Kochasz srebra i masz ich dużo w domu oraz często przyjmujesz gości na srebrnej zastawie? Jeśli odpowiedź brzmi tak to pewnie wiesz jak cięko je doczyścić a chyba nie chcesz żeby goście używali srebrer z zaciekami, prawda? Środek WD-40 pomoże Ci wydobyć połysk z każdego kawałka srebra. Wszystko, co należy zrobić to spryskać WD-40, wytrzeć okrężnymi ruchami i już srebra są czyste na lśniący połysk. To spory obciach gościć ludzi z nie do końca czystymi sztućcami.

Zrzut Ekranu 2020 05 29 O 17.09.04

WD-40 do czyszczenia sreber

WD-40 do odzielania przyklejonych szklanek

Rundki alkoholu to coś czego można się spodziewać, gdy gościsz w domu dużo ludzi.
Dwie szklanki włożone jedna w drugą bardzo często się blokują i trudno je potem rozdzielić. Jak sobie z tym poradzić? Zwykłe ciągnięcie może zakończyć się źle zarowno dla szklanek jak i dla ciebie. Dlatego zaaplikuj trochę WD 40 pomiędzy szklanki. Wniknie on w wąską szczelinę. Teraz już szklanki będzie można rozłączyć. Pamiętaj tylko, że trzeba je po tym bardzo dokładnie umyć.Jest to niezwykle ważne. Teraz się już nie martw się bo nie musisz iść do sklepu i kupować nowych szklanek.

Zrzut Ekranu 2020 05 29 O 17.12.06

WD-40 do oddzielenia przyklejonych szklanek

WD-40 na rozwalony zamek błyskawiczny

Zamek w ubranich jest już dość oczywsitym w użyciu urządzeniem i wszystkim zdarzyło się jego zacięcie. Użycie WD 40 uwolni zablokowane zamki w kurtkach, plecakach, spodniach czy śpiworach. Wystarczy spryskać suwak niewielką ilością WD 40 a następnie przesunąć zamek w górę i dół kilka razy aby równomiernie rozprowadzić preparat. Jeśli nie chcesz, aby smar z preparatu zabrudził ubranie to nakładaj go przy pomocy małego pędzelka albo końcówki dołączonej do preparatu. Pamiętaj, aby używając go uważać na dzieci.

Zrzut Ekranu 2020 05 29 O 17.14.27

WD-40 na rozwalony zamek błyskawiczny

WD-40 do czyszczenia butów

Jeśli kochasz białe trampki to wiesz jak łatwo się brudzą. Ładnie wyglądają tylko wtedy jeśli są zupełnie czyste. Para nowych białych trampek zawsze dobrze wygląda. Nie trwa to jednak długo zanim zostaną pokryte całe brudem i kurzem z ulicy. No i znów wystarczy sięgnąc po WD – 40. Najlepiej trzymaj go zawsze w torbie. Wystarczy jedno pryśnięcie i delikatne wytarcie, aby usunąć brud z twoich ukochanych trampek. Podkreślamy raz jeszcze – nie ma nic fajnego w brudnych butach – wygląda to naprawdę źle.

Zrzut Ekranu 2020 05 29 O 17.16.03

WD-40 do czyszczenia butów

WD-40 do czyszczenia plam z samochodu

Pisaliśmy już wyżej o zwykłych zabrudzeniach i plamach, więc teraz czas na plamy ze spalin wydzielanych przez inne samochody na ulicach miast. Jak wiemy samochodów jest coraz więcej co również powoduje coraz większą ilość zanieczyszczeń na samochodach. Jeśli jesteś posiadaczem samochodu prawdopodobnie nie znosisz tego, gdy masz plamy i smugi na swoim pojeździe. Dzięki WD-40 szybko pozbędziesz się plam. Wystarczy spryskać samochód specyfikiem i usunać plamy i zacieki za pomocą ścierki.

Zrzut Ekranu 2020 05 29 O 17.17.30

WD-40 do czyszczenia plam z samochodu

WD-40 do odmrażania lodu

Zima jest piękną, malowniczą porą roku, ale jej skutki mogą być naprawdę problematyczne z różnych względów. Nie możesz zbyt wiele zrobić z opadami śniegu, ale możesz zadbać o to, żeby śnieg nie zbierał się na oknach w twoim domu i samochodzie. Wystarczy spryskać okna przy pomocy WD-40 jeszcze zanim zacznie padać śnieg. Teraz w czasie burzy śnieżnej, śnieg będzie spływał z szyb a ty już nie będziesz musiał wstawać godzinę wcześniej do pracy. Czy to nie wspaniałe, że tak szybko lód może puścić a my nie musimy się męczyć?

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.15.39

WD-40 do odmrażania lodu

WD-40 do naoliwiania nożyczek

Nożyczki to małe urządzenie które w domu jest zupełnie nieodzowne. Czasem zdarza się jednak, że stare nożyczki lub takie kiepskiej jakości staną się sztywne i zardzewiałe. Jednak nie ma co wpadać w panikę – wystarczy raz spryskać WD-40 na środek uszkodzonych nożyczek. Po spryskaniu części środka nożyczki powinny natychmiast zacząć działać tak jak działały dopiero po zakupie. A ty możesz spokojnie ich ponownie używać i nie musisz nigdzie jeździć i szukać nowych a co gorsza ich kupować i wydawać niepotrzebnie na to pieniędzy.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.15.52

WD-40 do naoliwiania nożyczek

WD-40 do ochrony karmników dla ptaków

Masz w domu karmnik i dokarmiasz zimą ptaki ale nie możesz sobie poradzić z wiewiórkami, które ciągle wchodzą do karmnika? Spryskaj dach karmnika WD – 40, a nie będą one mogły się na karmniku więcej utrzymać. Wystarczy do tego kilka kropel – tak aby też oczywiście nie zaszkodzić wiewiórkom. Ważne jest to, aby dokarmiać zarówno ptaki jak i wiewiórki ale nie w samym miejscu oczywiście. Zwierzęta w okresie zimowym mają problem ze znalezieniem jedzenia i należy je regularnie dokarmiać. Dlatego karminiki są tak ważne.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.16.42

WD-40 do ochrony karmników dla ptaków

WD-40 do zdejmowania pierścionków z palca

Nie możesz zdjąć pierścionka z palca? Wiadomo – są takie których nie zdejmujemy nigdy no ale lepiej mieć taką możliwość. Jeśli masz pod ręką WD – 40 nie masz się już o co martwić. Delikatnie spryskaj palec przy pomocy środka i obserwuj jak pierścionek z łatwością schodzi z palca. Pamiętaj, aby na koniec porządnie umyć dłonie. WD – 40 naprawdę działa cuda!

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.16.58

WD-40 do zdejmowania pierścionków z palca

WD-40 do usuwania gumy do żucia

Wyrzucanie lub przyklejanie gumy do żucia gdzie popadnie jest niestety nagminne. Masa ludzi to robi notorycznie śmiecąc ulice a dzieci przeklejają gumy pod ławkami w szkole. A gdy przyklei Ci się guma do podeszwy buta?Chyba każdemu się zdarzyło i nie jest to nic miłego. Idziesz potem i masz wrażenie, że przyklejasz się do podłoża. No ale masz WD -40. Wystarczy, że spryskasz nim but a następnie latwo możesz zesktobać gumę z podeszwy.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.17.16

WD-40 do usuwania gumy do żucia

WD-40 do usuwania plam ze szminki

Bez szminki nie obejdzie się żadna elegancka kobieta. Wszyskie kobiety je kochają, a może nawet bardziej mężczyźni. Często się zdarza, że jak już pomalujemy usta szminką to niechcący dotnkiemy ustami ubrania, a wtedy wyjście z domu z plamami szminki nie jest wcale dobrym rozwiązaniem. Ponadto te plamy są naprawdę trudne do wyszorowania ze względu na tłustośc tego kosmetyku. Mamy jednak na to radę: spryskaj trochę WD-40 na plamą i powinno być o wiele łatwiej się jej pozbyć z twojego ubrania. Generalnie w związku z tłustą konsystencją inne specyfiki nie radzą sobie z nią tak łatwo.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.17.32

WD-40 do usuwania plam ze szminki

WD-40 do usuwania plam z kredek

To samo co szminki tyczy się kredek. One są również tłuste – szczególnie te świecowe. Chociaż cieszy gdy dzieci wykazują się kreatywnością i dużo rysują kredkami to jak wiemy rzadko się ograniczają do rysowania jedynie na papierze. Czasami traktują ściany, stoły czy ubrania jako płótna do malowania. Dzieci wprost kochają malować po ścianach i z jakiegoś powodu robią to mimo ciągłych uwag rodziców. Z WD -40 nic trudnego : Spryskaj ściany WD-40, aby dać ścianom nowe życie i aby z powrotem były nieskazitelnie białe. Ściany na pewno nie służą do malowania po nich kredkami.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.17.47

WD-40 do usuwania plam z kredek

WD-40 do usuwania plam z drewna

Czy posiadasz stolik kawowy? Jeśli tak to będziesz wiedział o czym mówimy. Jeśli natomiast nie posiadasz to warto sobie taki sprawić. Stoliki do kawy są bowiem idealne dla naszego odpoczynku z kubkiem kawy czy herbaty i książką ale także do przyjmowania gości na kawę czy herbatę. Nie zdziw się jednak, gdy po jakimś czasie znajdziesz na stoliku koła po kubkach po gorących napojach. Na szczęście mała ilość WD-40 pomoże ci je łatwo usunąć, a w przyszłości może warto rozważyć zakup podstawek pod kubki.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.18.03

WD-40 do usuwania plam z drewna

WD-40 do otwierania zardzewiałych zamków

Sprawny zamek w drzwiach jest już naprawdę niezbędny. Jeśli chcesz dostać się do własnego domu a złodziei trzymać poza nim to trzeba mieć naprawdę dobrze działające zamki.Często się jednak zdarza, że zamki się zacinają a wtedy stają się one bezużyteczne a my często mamy bardzo duży problem. Jednak teraz zardzewiały zamek można naprawić w mgnieniu oka, jeśli tylko nosisz przy sobie spray WD-40. Wystarczy spryskać zamek WD -40 i wokól zamka a wszystko zacznie z powrotem sprawnie działać. Jest to naprawdę ważne nawet w kontekście naszego bezpieczeństwa.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.18.19

WD-40 do otwierania zardzewiałych zamków

WD-40 do usuwania naklejek

Naklejki lubią naklejać glównie dzieci ale zdarza się to również dorosłym. Absolutnie nie możemy się nie zgodzić z tym, że naklejki mogą być bardzo fajne i coś dla nas ważnego oznaczać. Czy na zderzaku samochodu zdarzyło ci się nakleić napis „Green Peace”, a może masz tam również naklejone naklejki sportowe które kiedyś umieściłeś ale teraz nie uważasz, że są ci do czegoś potrzebne. Kiedy nadejdzie czas na ich usunięcie, nie zapomnij użyć WD-40. On na to zawsze pomaga i rozwiąże nasz problem bardzo szybko. Warto też się zastanowić co przyklejamy na ściany czy samochody.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.18.34

WD-40 do usuwania naklejek

WD-40 do ochrony głowic prysznicowych

Wszyscy bierzymy codziennie prysznic, a przynjamniej mamy taką nadzieję. W związku z tym, że to dośc nudna czynność to być może już nawet próbowałeś policzyć otwory na głowicy prysznicowej? Nie przejmuj się, jeśli nie wszystkie są drożne i nie przepuszczają wody. Teraz wkracza WD-40 który pomoże ci rownież z tym. Łatwo odblokuje zapchane dziury i to samo się tyczy wszelkich innych zapchanych dziur. Jeden specyfik a tak wiele zastosowań. Pędź do sklepu po swój WD-40 i nie zastanawiaj się dłużej.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.18.53

WD-40 do ochrony głowic prysznicowych

WD-40 do utrzymywania klimatyzacji w czystości

Czy żyjesz w bardzo ciepłym klimacie? Albo po prostu nie lubisz wysokich temperatur. Jeśli planujesz zainstalować nowy klimatyzator, najpierw wykonaj następującą czynność: spryskaj urządzenia odrobiną środka WD-40 przed instalacją. Gwarantujemy, że w ten sposób otrzymasz świeższe powietrze. Klimatyzator generalnie nie jest zdrową opcją, więc lepiej używać mniej klimatyzacji. Jeśli już musisz to pamiętaj żeby regularnie oczyszczać urządzenie – wtedy nie będziesz wdychać wielu zarazków unoszących się w powietrzu.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.19.05

WD-40 do utrzymywania klimatyzacji w czystości

WD-40 na zacieki z wody

Tak – wiemy, nie ma chyba nic bardziej irytującego niż zacieki z wody na drzwiczkach prysznicowych i lustrach. My ich też nie znosimy, szczególnie tych, które nie chcą zniknąc nawet po dokładnym wycieraniu i szorowaniu. Ale jeśli używałbyś WD-40 przez cały czas, nie musiałbyś o tym w ogóle tym więcej martwić. On sobie naprawdę rownież z tym świetnie radzi. Takie kabiny prysznicowe są naprawdę nieestetyczne i nieprzyjemnie brać w takiej prysznic. Warto je regularnie czyścić.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.19.19

WD-40 na zacieki z wody

WD-40 do czyszczenia uszczelek w lodówce

Na wypadek, gdybyś nie wiedział – uszczelka to gumowa część separatora w drzwiczkach i na przykład ramie lodówki. Nie trzeba być geniuszem, by zobaczyć że utknęły tam jakieś okropne kawałki jedzenia. Jeśli chcesz to wyczyścić, przyjdź uzbrojony w puszkę środka WD-40 i kawałek szmatki. WD – 40 ma na końcu cienki patyczek który łatwo wejdzie w różne otwory. Warto skorzystać również z tego i korzystać z WD – 40 w pełni.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.19.31

WD-40 do czyszczenia uszczelek w lodówce

WD-40 do tępienie karaluchów

Wd -40 jest środkiem, który wypiera wodę, smaruje powierzchnie ale także odstrasza oraz zabija insekty. Dokładnie tak jest. Jeśli spryskasz nim karalucha to zginie od razu. Jeśli natomiast pokryjesz tym preparatem ramy okienne i parapety owady nie wlecą więcej do domu gdyż odstraszy je zapach WD – 40. Jednak mamy jedną uwagę – nie stosuj tej metody jeśli w domu znajdują się dzieci gdyż zapach WD – 40 może powodować u nich silne reakcje alergiczne.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.19.43

WD-40 do tępienie karaluchów

WD-40 do usuwania gumy do żucia z włosów

To wprost niewiarygodne, ale nadal jest to problem i się naprawdę zdarza… Teraz jednak możesz sobie z tym poradzić. W końcu preparat WD -40 to odpowiedź na wszystkie Twoje problemy. Niewielką ilość nałóż na włosy obok gumy, a z łatwością się ona odklei. Od razu po tym tylko umyj włosy i pryskając na nie koniecznie uważaj na oczy nos i usta.
WD – 40 jest bowiem bardzo niebezpieczny w kontakcie z oczami czy na wypadek jego połknięcia. Także robiąc to bardzo uważaj.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.19.54

WD-40 do usuwania gumy do żucia z włosów

WD-40 na lśniące tablice rejestracyjne

Jeśli chcesz odnowić rdzewiejące tablice rejestracyjne to teraz nic prostszego. Po prostu użyj WD-40. Użyj do tego czystej szmatki a następnie spryskaj ją środkiem WD -40, a następnie wytrzyj tę powierzchnię do sucha. Ten preparat pomoże usunąć rdzę i ochronić przed korozją. To najprostsza metoda czyszczenia tablic, które zaczyna łapać rdza.
Może nawet zatrzyma cię policja aby pochwalić cię za twoje nieskazitelnie czyste tablice. Poza tym nie jest to elegnackie mieć tak brudny samochód i bardzo źle świadczy o jego właścicielu.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.20.05

WD-40 na lśniące tablice rejestracyjne

WD-40 do usuwania super glue

Zdarzyło Ci się zapomnieć włożyć rękawiczki ochronne podczas używania super glue? Jeśli masz w domu puszkę WD-40, sklejone palce nie będą już twoim problemem. Spryskaj sklejone miejsca i pocieraj je, aż klej puści. WD-40 poradzi sobie również z usunięciem kleju z innych powierzchni. Tylko pamiętaj aby po użyciu WD-40 dokładnie umyć ręce.
Jak widzisz teraz nawet ten klej jest do ogarnięcia więc chyba się już nie masz martwić. Wszystko jest możliwe z tym wspaniałym WD – 40.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.20.17

WD-40 do usuwania super glue

WD-40 do ochrony strun gitary

Jeśli kochasz grać na gitarze to po każdej grze dobrze jest użyć preparatu wielofunkcyjnego do wyczyszczenia i nasmarowania strun. Dodatkowo ochroni je on przed korozją. Nakładaj produkt suchą szmatką na struny swojej gitary i przesuwaj w górę i w dół po strunach gitary. Dzięki WD – 40 struny będą czyste i bardziej wytrzymałe a ty nie będziesz się już musiał martwić o stan swojego instrumentu.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.20.29

WD-40 do ochrony strun gitary

WD-40 na zapobieganie odpryskom

A co z odpryskami? Czy wiesz, że możesz używać WD-40 również do tego? Ma bowiem zastosowanie jako lakier do drewna. Może to być potrzebne, jeśli chcesz przedłużyć życie swoich mioteł, grabi, mopów i innych przedmiotów na kiju, które posiadasz w swoim domu. Spryskaj i przetrzyj WD-40, aby używać ich jak długo się tylko da. WD – 40 to naprawdę wspaniały specyfik który każdy powinien posiadać w swoim domu. Pamiętaj aby go kupić w mniejszej i większej wersji. Jeden do torebki tak aby zawsze mieć go ze sobą a drugi, w dużej butelce do domu.

Zrzut Ekranu 2020 09 30 O 08.20.40

WD-40 na zapobieganie odpryskom

Reklama