Arabadaki Garip Kokuyu Alınca Köpeğinden Şüphelendi ve Hemen Polis İle İletişime Geçti!

Yayinlanma tarihi 12/17/2020
Reklam

Bir evcil hayvan sahiplenildiğinde, kuşkusuz sahiplenilen evcil hayvan en önemli odak noktası oluyor. Bazen çevremizden bile daha çok düşündüğümüz bir canlı oluyor. Bazı evcil hayvan tutkunlarına sorarsanız anlarsınız ki, bazen sahiplenilen evcil hayvanlar karşılıksız sevgi verilen tek canlı olabiliyor.

Evcil hayvanlar hakkındaki bu güzel şeyleri duyan kahramanımız bir köpek sahiplenmeye karar veriyor. Evinde bir köpek beslemek ve sevgisini paylaşmak için heyecanlanan kahramanımız kendini bu konuda eğitmeye başlıyor. Bu heyecan verici sahiplenmenin dünyanın en mutlu anlarından biri olacakken, tamamen beklenmedik bir şey ortaya çıkıyor.

En Anlamlı Gün

Kelly’nin söylediğine göre, köpeğini sahiplendiği gün onun için yaşamış olduğu en unutulmaz ve mutlu gündü. Bu sevgi dolu ve dört ayaklı canlıyı sevmek ve onunla bir bağ kurmak için can atıyordu.

Kelly köpeğini sahiplenmeye gideceği günün asla unutmayacağı bir gün olacağını tahmin edebiliyormuş. Bir köpek sahiplenmek ve onu evinde beslemek onun için son derecede önemli ve değerliymiş. Kelly, evinde bakacağı köpeğinin tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya kendini oldukça hazırlamıştı.

En Anlamlı Gün

En Anlamlı Gün

Zor Karar

Normal şartlarda, evcil hayvanınızın evinize geldiğini ilk gün şenlik gibidir ve heyecan dolu geçer. Fakat Kelly için ilk gün pekte umduğu gibi bir gün olmadı, aksine hayat çarkının farklı bir yöne döndüğü unutulmaz bir gün oldu. Köpeğini sahiplenmiş arabasına doğru ilerlerken, içten içe hissettiği endişe duygusunu bir türlü bastıramıyormuş. Ne hissettiğini kelimelerle anlatamayan Kelly, zor bir karar vermesi gerektiğinin farkındaymış.

Zor Karar

Zor Karar

Yeni Bir Hayat

Sevdiğiniz bir şeyden vazgeçmek her zaman zordur. Kelly ’de tamamen bu hisse kapılmış. İlk sahiplenmiş olduğu köpeği Brewer’a arkadaş olarak ikinci bir köpek sahiplenmek Kelly için oldukça mantıklı bir fikirdi. Kelly hiçbir zaman bir evcil hayvanı satın almayı düşünmemiş. Sahiplenmek ve yuvaya ihtiyaç duyan bir canı evine alıp yardım etmek onun için en büyük önceliklerden biriymiş.

Yeni Bir Hayat

Yeni Bir Hayat

Pitbull Cinsi Rocco

Internet sitelerini ve barınakları araştıran Kelly, köpek cinslerine dair bir liste hazırlamış. Daha sonrasında karşısına çıkan bir Pitbull kırması onu oldukça etkilemiş. Rocco isimli Pitbull kırmasını sahiplenmek onun için bir zorunluluk gibi olmuş. Rocco’yu sahiplenmek için yapılması gerekenler adına sabırsızlanan Kelly, farklı bir durumla karışılacağından bihabermiş.

Pitbull Cinsi Rocco

Pitbull Cinsi Rocco

Satın Almak

Rocco adlı Pitbull kırması Kelly’nin karşısına, olağanüstü bir şekilde, Facebook’ta gezinirken çıkmış. Facebook’ta görmüş olduğu ilana göre Rocco’nun sahibi onu 50 dolara satıyormuş. Kelly’nin sahiplenmek istediği köpeğin, o anki sahibinin kim olduğuna dair bir fikri yokmuş ve bunu bilmenin önemli olduğunu hiç düşünmemiş.

Satın Almak

Satın Almak

Çabuk Bir Geri Dönüş

Köpeğin asıl sahibi ile daha önceden hiç iletişime geçmeyen Kelly, hayalini kurduğu köpeği evine getirmek için bir teklifte bulunmuş ve cevap beklemiş. Bu bekleyiş sürecini anlatan Kelly, yaşamış olduğu heyecanı anlatırken, kendini adeta oyuncak almak isteyen küçük bir çocuğa benzettiğini dile getiriyor. Nihayetinde, bu bekleyiş sürecini sonlandıran cevap gelmiş.

Çabuk Bir Geri Dönüş

Çabuk Bir Geri Dönüş

Büyük Gün

Rocco’yu satılığa koyan sahibi, Kelly’ye pozitif bir cevap ile geri dönünce Kelly oldukça sabırsızlanmış. Yeni Pitbull kırması köpeğine kavuşmak için hemen yola koyulmuş. Rocco’yu karşısında canlı canlı gören Kelly, neredeyse mutluluktan ağlayacakmış. Kelly’ye göre, Rocco hayatında görmüş olduğu en tatlı köpekmiş. Kelly yeni evcil hayvanını arabasına yerleştirip, evine doğru yola çıkmış.

Büyük Gün

Büyük Gün

Garip Bir Koku

Evinin yolunu tutan Kelly, inanılamaz derecede mutluymuş. Rocco ile arasında bir bağ oluştuğunu anında hissetmeye başlamış. Eve gittiklerinde Rocco’yu beslemek, sevmek ve oynamak için can atan Kelly, arabanın içinde bir gariplik olduğunu fark etmiş. Arabadaki tuhaf bir koku Kelly’yi oldukça kuşkuya düşürmüş.

Garip Bir Koku

Garip Bir Koku

Korkulacak Bir Durum Söz Konusu Mu?

Köpeklerin garip kokması oldukça normal karşılanan bir durumdur. Fakat Kelly bu kokunun normalin dışında bir koku olduğunu anlamıştı. Köpekler ile oldukça haşır neşir olan Kelly, bu tuhaf kokuyu daha önceden hiçbir köpekte almamıştı. Ancak Kelly’ye göre bu kokunun tek sebebi, kötü bakılmış ve hijyensiz bir ortamda büyütülmüş olmasıydı. Rocco’ya bakınca, epeydir yıkanmadığını anlayacak kadar köpek görmüştü hayatında.

Korkulacak Bir Durum Söz Konusu Mu?

Korkulacak Bir Durum Söz Konusu Mu?

Arabayı Durdur!

Kelly, bu kokunun farklı ama yıkanmamış bir köpek kokusu olduğuna kendini inandırmaya çalışmıştı. Kendi kendine düşünürken, aklına gelen en mantıklı fikir çok uzun zamandır yıkanmayan bir köpek kokusunun son derece dayanılmaz olabileceğiydi. Her şeye rağmen, Kelly bir gariplik olduğu düşüncesine yenik düşüp arabayı kenara çekti. Rocco’nun yanına yaklaşıp onu daha yakından incelemek istedi ve gördüklerine inanamadı!

Arabayı Durdur!

Arabayı Durdur!

Kocaman Bir Yara

Kelly’nin gördükleri gözünün önünden hiçbir zaman gitmeyecek kadar kötüymüş. Rocco’nun boynundaki tasmayı çıkaran Kelly, köpeğin boynunda 1,5 cm derinlik ve 6 cm uzunluğa sahip olan bir yara izi görmüş. Rocco’nun bir önceki sahibinin bu durumla ilgili hiçbir şey yapmamış oluşu oldukça endişe vericiydi. Fakat, Rocco’nun vücudunda görmüş olduğu diğer şeyler daha da korkutucuydu!

Kocaman Bir Yara

Kocaman Bir Yara

İstikamet Veteriner!

Rocco’nun boynundaki yaranın enfeksiyon kaptığını gören Kelly, onu doğruca veterinere götürmek için yola çıkmıştı. Veterinerin kontrolünde bu yaranın iyileşeceğini öğrenince Kelly’nin içi oldukça rahatlamıştı. Şanslı köpek Rocco’nun ağrı kesicileri ve antibiyotik tedavisi hemen başlatılmıştı. Rocco iyileşmeye başlamıştı ancak onu bekleyen bir başka şey gerçekleşmişti.

İstikamet Veteriner!

İstikamet Veteriner!

Tedavi Süreci

Rocco’nun kısa sürede iyileşecek olması Kelly’yi çok mutlu etmişti. Ancak yaranın tamamen düzelmesi için ilaç tedavisi yeterli olmayacağından Rocco’nun küçük bir ameliyat olması gerekiyormuş. Ne de olsa iyileşeceğini bilmek Kelly’nin içini oldukça rahatlatırken, kafasından şu soru yok olmuyormuş; bu kadar cani bir şeyi bu köpeğe kim yapmış olabilir?

Tedavi Süreci

Tedavi Süreci

Gergin Günler

Rocco’nun en doğru şekilde iyileşmesi için tedavi sürecini veteriner kliniğinde geçirmesi gerekiyormuş. Veterinerde geçirmiş olduğu birkaç günden sonra, veteriner Kelly’ye arayıp kötü bir haber vermiş; Rocco bir önceki sahipleri tarafından dövülmüş ve çok kötü bir şekilde bakılmış. Ancak şanslı Rocco artık Kelly tarafından bakılacağı için kötü günler geride kalmıştı. Kelly, yeni sahiplendiği köpeğe kalbindeki tüm sevgiyi paylaşmak için sabırsızlanıyordu. Ama veterinerin vermiş olduğu son bilgiye göre Rocco küçüklükten beri boynunda dikenli bir tasma taşımış ve zamanla bu dikenler derisinin içine göçmüş. Bunu duyan Kelly, hiç tereddüt etmeden köpeğin bir önceki sahibini aramış.

Gergin Günler

Gergin Günler

Doğru Adımı Atmak

Bir köpek tutkunu olan Kelly, hiçbir zararı olmayan köpeğe zarar verenleri ve sebebini bulmak için oldukça hırslıydı ve ona hiçbir şey engel olamazdı. Rocco’nun bir önceki sahibi ile görüşen Kelly, sorular sormuş ve eski sahibinin oldukça şaşırdığını anlamış. Bu sorular sonrasında Rocco’nun eski sahibi tüm tedavi masraflarını karşılamak istediğini söylese de Kelly gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşmaya devam etmek istiyordu.

Doğru Adımı Atmak

Doğru Adımı Atmak

Polisi Haberdar Etmek

Bu insanların korkunç davranışlarını, para ile çözüleceğini bildiği için polisleri aramış. Önceki sahip sorgulanmış. Rocco’nun göğsündeki yaradan haber olmadığını ayrıca hayvandan gelen herhangi bir koku da fark etmediğini söylemiş…
Böylesine düşüncesiz insanların bu acımasız olayın içinden para ödeyerek kurtulabileceğini göz önünde bulundurarak, polislerle iletişime geçmiş. Rocco’nun eski sahipleri sorgulanmış ve ifadelerinde ne boynundaki yaradan ne de vücudundan gelen kokudan haberleri olmadığını öne sürmüş.

Polisi Haberdar Etmek

Polisi Haberdar Etmek

Yargı Günü

Rocco’nun boynunda bulunan yaradan ve kötü bakımından sorumlu kişiler bu büyük yaradan ve vücudundaki kokudan haberleri olmadığını üstelemişler. Köpeklerine bu şekilde zarar vermediklerini ve her zaman Rocco için en iyisi ne ise onu yaptıklarını öne sürmüşler. Ek olaraktan, Rocco’nun sıklıkla uzaklara kaçtığını ve kaçmasını engellemek için böyle bir tasma kullandıklarını söylemişler. Her zaman tasma ile dolaştırdıklarını savunsalar bile mahkemenin sonucu bu kişilerin umduğu gibi sonuçlanmadı.

Yargı Günü

Yargı Günü

Mahkeme Günü

Mahkemede alınan karara göre eski sahiplerinin 1500 dolarlık para cezası ve köpeğin tüm tedavi masraflarını ödemesi gerektiği söylenmişti. Kelly’ye göre Rocco o kadar sevecen ve zararsız bir köpek ki, mahkemeye gidip eski sahiplerini şikâyet etmek ona göre en mantıklı fikirmiş. Kelly, bu sorumsuzluğun karşılığını ödemeleri gerektiğini düşünmüş.

Mahkeme Günü

Mahkeme Günü

Sıfırdan Başlamak

Rocco artık Kelly’nin vazgeçilmezi olmuştu, günün her anını beraber geçiriyorlardı. Rocco ile Kelly’nin arasındaki bağ gün geçtikçe daha güçlü bir hal alıyor. Rocco, bir önceki sahibi ile yaşadığı zor günlerden sonra Kelly gibi bir sahibi olduğu için çok mutlu. Rocco adeta bir zafer elde etti ve ait olduğu yeri buldu.

Sıfırdan Başlamak

Sıfırdan Başlamak

Parlak Gelecek

Rocco’nun vücüdündaki yara o kadar büyümüş ki, iyileşmesi oldukça zaman almış. Veterinere ilk gittikleri gün, Kelly bu zorlu ve acılı sürecin iki ay kadar süreceğini öğrenmiş. İyileşme süreci Rocco için acı dolu geçerken, Kelly için de oldukça mücadeleci bir dönem olmuştu ama böylesine sevimli bir köpek için Kelly elinden geleni ardına koymamıştı.

Parlak Gelecek

Parlak Gelecek

Rocco İyileşiyor!

Her şeye rağmen kötü günler geride kalmıştı ve Rocco başarılı bir operasyon sonrasında sağlığına geri kavuşmuştu. Zor günler artık sadece bir anıdan ibaretti. Kelly ile Rocco mutlu mesut hayatlarına devam etmeye hazırlardı.

Rocco İyileşiyor!

Rocco İyileşiyor!

Reklam