Słynne siedmioraczki 20 lat później

Opublikowano 11/29/2020
Reklama

Każdego dnia na świat przychodzi około 353 000 dzieci. Cud porodu stał się tak powszechny, że czasami zapominamy, jakie to naprawdę niesamowite. Kiedy para stanęła przed trudem walki o ciążę, myśleli, że nigdy nie będą mieli chwili, by cieszyć się cudem życia. Będąc gorliwymi wierzącymi, ufali, że bez względu na powód ich walki o dziecko, musiało ono zostać zesłane z niebios. Wtedy stało się coś nie do pomyślenia.

McCaugheys

Bobbi i Kenny McCaughey przez długi czas próbowali mieć dziecko. Sama Bobbi urodziła się z nieprawidłowym działaniem przysadki mózgowej, która powoduje problemy z płodnością. Ale w 1996 roku mieli córeczkę i nazwali ją Mikayla Marie. Nagle mieli nadzieję, że prawdopodobnie mogą mieć kolejne dziecko.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.24.48

McCaugheys

Poszukiwanie pomocy

Po wszystkich kłopotach przez które Bobbi i Kenny przeszli, by począć Mikaylę Marie, doszli do wniosku, że najlepiej będzie szukać pomocy. Poszli do specjalisty leczenia niepłodności, który wskazał im Metrodin. Ten lek pomaga stymulować owulację, co z kolei pomaga kobiecie zajść w ciążę. I na to właśnie się zdecydowało małżeństwo. Oni bardzo pragnęli posiadać kolejen dziecko i postanowili zrobić wszystko aby im się to udało.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.25.07

Poszukiwanie pomocy

Nie jedno

Podczas jednej z wizyt u lekarza na rutynowym badaniu płodu wydarzyło się coś nieoczekiwanego. Bobbi i Kenny czekali, aż lekarz wróci z wynikami jej badania. Kiedy to zrobił, ich szczęki opadły o podłogę. Skan nie wykazał tylko jednego dziecka. Skan wykazał SIEDMIORO dzieci! Młode małżeństwo bylo w kompletnym szoku. Tego się zupełnie przecież nie spodziewali i nie byli na to kompletnie gotowi. Nie wiedzieli jak na początku zearagować ale po chwili zaczęli się cieszyć.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.25.23

Nie jedno

Selektywna redukcja

Para była zachwycona i nie mogli uwierzyć w swoje szczęście. Ale było coś co musieli wiedzieć o narodzinach siedmiorniczków. Urodzenie tak wielu dzieci było ryzykowne zarówno dla Bobbi, jak i dla wszystkich 7 dzieci. LEkarze nie mogli w żaden sposób zagwarantować, że dzieci się urodzą zdrowe a nawet żywe. Takie ciąże są obciążone wielkim ryzykiem o czym trzeba pamiętać i to właśnie powtarzano młodemu małżeństwu.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.25.40

Selektywna redukcja

Akceptacja ryzyka

Lekarz wyjaśnił radosnej parze komplikacje. Wyjaśnił, że mają możliwość usunięcia kilku embrionów, aby dać pozostałym szansę na przeżycie. Bobbi i Kenny spojrzeli na siebie i zdecydowali, że mimo ryzyka doniosą pełną ciążę. Nie chcieli usuwać zarodków ponieważ byli osobami wierzącymi. Dla nich to nie wchodziło w grę. Wierzyli, że uda im się posiadać 7 zdrowych dzieci. Zdawali jednak sobie sprawę z ryzyka.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.25.53

Akceptacja ryzyka

Informacja na zewnątrz

Nie trzeba było długo czekać, aż rozeszła się wiadomość o parze, która ryzykowała narodziny siedmiorga dzieci. Zarówno media, jak i opinia publiczna chciały usłyszeć o rodzicach, którzy zastosowali leczenie bezpłodności, aby zajść w ciążę, a następnie zaszli w ciążę z siedmiorgiem dzieci. Większość opinii była przychylna, ale część była krytyczna wobec ich decyzji. Zawsze tak jest, że część ludzi będzie krytykować.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.26.06

Informacja na zewnątrz

Nie zostali sami

Dla ludzi którzy byli podekscytowani i wspierający Bobbiego i Kenny przystąpienie do pomocy im było kolejnym krokiem. Kraft wkroczył i podarował roczną wartość sera mac cheese. Inna firma podarowała pieluchy, a potem stało się coś nie do pomyślenia – dostali dom o powierzchni 5000 stóp kwadratowych! Młodzi nie mogli uwierzyć we własne szczęście i w tak wielką dobroć ludzi. Byli w szoku, że ludzie są tak dobrzy i okazali im tyle serca. Nie posiadali się z radości.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.26.20

Nie zostali sami

Więcej prezentów

Dom był już wielkim prezentem, ale hojność na tym nie zakończyła się dla małżeństwa McCaugheys. Nadeszły kolejne prezenty i była to na przykład furgonetka aby rodzice mogli bez problemu z łatwością wozić swoje siedmioraczki i dziecko które już posiadali. Inna organizacja planowała przekazać całoroczny zapas artykułów spożywczych dla całej rodziny. Wszyscy skorzystali z okazji, aby im pomóc, a ich siedmioraczki jeszcze się nawet nie urodziły. Małżeństwo było wzruszone i bardzo wdzięczne wszystkim którzy im pomagali.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.26.32

Więcej prezentów

Niepokój

Każdy kto przez to przeszedł rozumie, że tygodnie i miesiące poprzedzające poród są pełne stresu. Para była podekscytowana, ale była też bardzo zmartwienie. Bez względu na to, jak byli podekscytowani, nie mogli pozbyć się strachu i strasznych myśli. Zdawali sobie sprawę, że ich sytuacja jest bardzo nietypowa i opatrzona wielkim ryzykiem. Wiedzieli, że może stać się wszystko ale próbowali być dobrej myśli. Pomagała im też wiara i modlenie się.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.26.47

Niepokój

Wczesna niespodzianka

Oczywiście stało się to co lekarze przewidywali – czyli przedwczesne skurcze. Byli zmuszeni pójść do szpital wcześniej niż się tego spodziewali. Dziewięć tygodni przed terminem Kenny zabrał Bobbi do szpitala na cesarskie cięcie. 19 listopada 1997 r. Wszystkie 7 dzieci urodziło się w odstępie sześciu minut. Z rodziny składającej się z 3 osób stali się rodziną 10 osobową. To bylo czyste szaleństwo i zupełnie mowa sytuacja dla nich wszystkich. NAwet dla lekarzy ze szpitala w którym odbył się poród.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.27.02

Wczesna niespodzianka

Poznaj dzieci

Siódemk dzieci składała się z czterech chłopców i trzech dziewczynek. Czy możesz sobie wyobrazić, jak trudne było zadanie nazywania (i zapamiętywania) imon wszystkich dzieci? A potem ich rozróżnianie? Oto ich imiona: Kenny (Kenneth) Robert, który był najcięższym dzieckiem, Alexis May, Natalie Sue, Kelsey Ann, która była najlżejszym dzieckiem, Nathan Roy, Brandon James i Joel Steven. Masz to wszystko w jednym palcu? To nie było wcale proste zapamiętać te imiona.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.27.15

Poznaj dzieci

Problemy z jedzeniem

Kiedy urodziły się siedmioraczki dwoje z nich musiało jeść przez rurkę. Natalie miała problem z refluksem, który powodował straszny ból u niej podczas jedzenia. Lexi cierpiała na schorzenie mięśni, które powodowało, że jadła z trudem. A więc jak ostrzegali lekarze – nie wszystkie dzieci urodziły się zdrowe. Ale najważniejsze było to, że wszystkie żyły a choroby które mieli nie były bardzo poważne i do wyleczenia. To było dla rodziców najważniejsze.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.27.32

Problemy z jedzeniem

Personel szpitala

Jak każdy może sobie wyobrazić urodzenie siedmiorga dzieci wymagałoby nieco więcej personelu niż jednej pielęgniarki. Te siedmioraczki były nie tylko pierwszymi dla tych rodziców, ale także dla całego personelu porodowego. Dwa dni po narodzinach dzieci wszyscy pracownicy którzy pomagali zebrali się razem aby zrobić to niesamowite zdjęcie. Każda osoba z personelu dała całe swoje serce i wysiłek żeby dzieci przyszły na świat w jak najlepszej formie. To zdjęcie to wspaniała pamiątka z tego wydarzenia.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.27.45

Personel szpitala

Brak snu

Mimo że prasa śledziła ciążę Bobbi to jednak byli zaskoczeni kiedy zaczęła tak szybko rodzić. Ekipy filmowe i reporterzy tłoczyli się przy Centrum Szpitala Metodystów Iowa w Des Moines, z nadzieją, że pierwsi zdołają opowiedzieć historię i dostarczą do gazety.To jest bardzo ciekawe i pierwszy przypadek w historii kiedy urodziły się siedmioraczki i to wszystkie żywe. To nie lada materiał dla reporterów.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.28.04

Brak snu

Wypisanie ze szpitala

W żadnym wypadku nie był to normalny poród dlatego zajęło sporo czasu zanim dzieci były wystarczająco zdrowe aby mogły pójść do domu. W rzeczywistości stało się to po 3 miesiącach i 10 dniach, kiedy dostali zielone światło. Gdy Bobbi i Kenny szli do swojej nowej furgonetki, roiło się od aparatów i reporterzy, próbując zrobić pierwsze zdjęcia dzieci. To bardzo stresowało młode małżeństwo i dzieci, ale z 2 strony rodzice rozumieli że to ciekawy reporterski materiał więc nie oponowali aby robiono im wszystkim zdjęcia.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.28.18

Wypisanie ze szpitala

Policja i bezpieczeństwo

Wrócili do swojego małego domu ponieważ nadal nie przeprowadzili się do nowego dużego domu. Policjanci wkroczyli, aby upewnić się, że mają bezpieczne przejście do domu, a także, aby rodzina nie była nękana. Policja umieściła nawet posterunek przed domem, aby upewnić się, że będą mieli problemow z prywatnością i będą mogli spokojnie spędzić pierwsze 3 tygodnie ze swomim dziećmi. Dla pierwszych tygodni bardzo ważne jest aby dzieci miały spokój a tym bardziej matka i ojciec.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.28.33

Policja i bezpieczeństwo

Nowy dom

W końcu, kiedy wszystko było już umeblowane i gotowe dla nowej dziesięcioosobowej rodziny, odbyła się specjalna ceremonia otwacia domu. Ich nowy dom o powierzchni 511 m² (5500 ft²) czekał, aż zrobią z niego swój dom. Prezes Clarke Companies Lloyd Clarke wręczył Kenny’emu klucze do ich nowego domu. Rodzina byla bardzo szczęśliwa i byli bardzo wdzięczni, że im się udało dostać dom. Była to dla nich wielka ulga, szczególnie finansowa.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.28.46

Nowy dom

Reklama w czasopiśmie

Na początku historia o McCaughey wydawała się krążyć tylko po ich miescie. Ale potem, kiedy najmniej się tego spodziewali, ich historia zalała wszystkie media. Magazyn Time opublikował ich historię w grudniu 1997 roku. Nie pragnęli rozgłosu ale też nie byli z tego powodu załamani. Wiedzieli, że na dobrą sprawę może im to tylko pomóc, na przykład w kwestiach finansowych. Byli wszystkim bardzo wdzięczni.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.28.59


Reklama w czasopiśmie

Wiadomości ABC

Ale artykuły nie skończyły się na Time Magazine, w rzeczywistości ich historia po prostu rozprzestrzeniła się na inne sieci media. ABC News Prime Time była pierwszą stacją telewizyjną, która relacjonowała ich historię. Ale zabawne było to, że wiele różnych sieci informacyjnych relacjonowało tę historię, po prostu kopiując raporty innych osób. JAk to często bywa w świecie mediów dziennikarze zabierają sobie wzajemnie tematy tylko trochę redagując artykuły.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.29.15

Wiadomości ABC

Nie wszystko dobrze

Mimo że cudowna historia McCaugheya przyniosła tyle radości i uwagi wciąż było kilka negatywnych aspektów. Niektórzy ludzie krytykowali, że posiadanie siedmiorga dzieci nie jest dobre dla dzieci lub że zaszkodzi środowisku. Pomimo całej miłości i nienawiści, którą otrzymywali, ich szczęście nie było tymi uwagami zakłócone. Młodzi byli szczęśliwi i cieszyli się dziećmi i z każdej chwili z nimi. Byli wdzięczni za okazaną i dobroć i za to, że dzieci są z nimi.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.29.28

Nie wszystko dobrze

Ucieczka od mediów

W pewnym momencie Bobbi i Kenny zdecydowali, że najlepiej będzie, jeśli rodzina wyjdzie z centrum uwagi. Chcieli mieć normalne i prywatne doświadczenia ze swoimi nowymi dziećmi. Postanowili, że będą pokazywać się publicznie tylko na urodziny dzieci. Ale to nie była decyzja, którą podjęli sami – dużo rzeczy miało na to wpływ. Nie chcieli aby dzieci były narażone na krytykę ludzi i aby przez to miały wprzyszłości cierpieć. To dla młodej pary nie wchodziło w grę. Za bardzo kochali swoje dzieci i chcieli je chronić ponad wszystko.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.29.42

Ucieczka od mediów

Pięcioraczki

Pięcioraczki Dionne urodziły się w Ontario w Kanadzie w 1934 roku jako dzieci Elzire Dionne. Dorastali w trudnym środowisku, będąc atrakcją „podobną do cyrku” dla turystów. Rodzice dzieci rzucili się aby ostrzec rodziców przed narażaniem siedmioraczków na konfrontacje z mediami. Ostrzegli młodych rodziców ponieważ wiedzieli, że to może zaszkodzić w przyszłości dzieciom. Rodzice jednak chcieli za swoich dzieci jak najlepiej a media w niczym im nie pomogą.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.29.54

Pięcioraczki

Poważne obciążenie

Przy tak dużej liczbie dzieci w domu – 7 nowych i jedno roczne – pranie było dużą częścią każdego dnia. W rzeczywistości pranie stało się tak ważnym zadaniem, że wykonywało się je około 17 razy w tygodniu. Rodzina została zmuszona do kupienia wszystkiego, łącznie z pralką i suszarką. Niestety mieli okropne problemy finansowe i kupno dla nich czegokolwiek było wielkim wyzwaniem które ciężko było im zrealizować. Ale rodzina była pełna optymizmu i nigdy się nie poddawała.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.30.10

Poważne obciążenie

Dużo kupy

Ponieważ tak wiele dzieci je tak dużo, codziennie przechodziły przez około 52 pieluch! Ma to sens, biorąc pod uwagę, że każdego dnia spożywali około 42 butelek mleka. Wszystko, co wiązało się z siedmiorniczkami, stawało się kosztowne, więc McCaugheys musieli sporządzić plan jak dobrze rozporządzać majątkiem rodziny. Bylo to dla nich ważne aby pieniądze nie były wydawane bez sensu i dobrze nimi rozporządzać.

Zrzut Ekranu 2020 11 26 O 09.30.23

Dużo kupy

Reklama