Zakonnica Została Opętana Przez Złego Ducha I Napisała Wiadomość Nieznanymi Słowami

Opublikowano 08/04/2020
Reklama

Po tym, jak w końcu obudziła się ze złego snu – tak głosi legenda – siostra Maria Crocifissa Della Concezione została całkowicie przesiąknięta złą energią i ciemnym atramantem. Dziwny list najwyraźniej przyszedł jej do głowy w nocy i był cały nabazgrany kilkoma bardzo wątpliwymi słowami, których nie mogła rozszyfrować ani ona, ani nikt inny, kogo znała. Jakby tego było wygląda na to, że to sam Szatan skomponował mroczne przesłanie – ale nikt nie wiedział jak przetłumaczyć wiadomość i zrozumieć, co jest tam naprawdę napisane…

Siostra Maria

Wyspa Sycylia, na którą siostra Maria udała się, aby schronić się do innego świata, jest miejscem głęboko zakorzenionych konwencji chrześcijańskich. W rzeczywistości mówi się, że św. Paweł wykładał tam prawie dwa tysiące lat wcześniej. Jednak tam, gdzie jest Chrystus, rzekomo jest też szatan, z związku z niekończąca się walką między dobrem a złem, która jest główną częścią chrześcijańskiej religii. Co sprawiło, że zakonnica zdecydowała się tam pojechać?

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 13.16.38

Siostra Maria

Maria Crocifissa Della Concezione

Urodzona w 1645 roku Isabella Tomasi miała 15 lat, kiedy wstąpiła do benedyktyńskiego kręgu religijnego w sycylijskim mieście Palma di Montechiaro. Tam została ochszczona wodą i przemianowana na Maria Crocifissa Della Concezione. Zakon benedyktyński ogólnie zajmuje się pracą, harmonią i pomocą. W każdym razie, mimo całej swojej pracy i poświęceniu, siostra Maria nie wydawała się być zadowolona. Okazało się, że według jej oświadczenia, że ​​była kontrolowana przez samego diabła.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 13.30.45

Maria Crocifissa Della Concezione

Konflikt wewnętrzny

Co więcej, niezależnie od tego, czy diabeł istnieje, czy nie, Siostra Maria w rzeczywistości wydawała się być, pod każdym względem być owładnięta przez Szatana. Zbliżając się do ołtarza klasztornego, miała za każdym razem krzyczeć i tracić przytomność. Była najwyraźniej przekonana, że ​​Szatan próbował skierować ją ku złu, więc siostra wydawała się być dręczona wewnętrznym starciem, które nie chciało odejść. Była oczywiście bardzo dobrą osobą, którą próbowało posiąść zło.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 13.46.31

Konflikt wewnętrzny

Nieznany język

Wracając do historii to pewnego dnia 1676 roku, sam szatan wziął pod kontrolę ciało zakonnicy – a przynajmniej tak zakonnica twierdziła – i stworzył obrzydliwy list, którego nie pamiętała, że pisała. Notatka nie zawierała jednak znanego nikomu języka ani nawet rozpoznawalnego alfabetu. Wydawało się raczej, że zagadkowe znaki alfabetu przypominają plątaninę starych liter i tajemniczych obrazów, których nikt nie mógł rozszyfrować. Naprawdę się zastanawiamy, co zawierał ten list.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 13.46.12

Nieznany język

Nie pierwszy raz

Jednak nie był to pierwszy przypadek, kiedy Szatan najwyraźniej zwołał zgromadzenie religijne. W połowie 1632 r., po tym jak rozpoczęła się szalona zaraza zakaźna. Grupa nie mniej niż 17 zakonnic została zamknięta i zapieczętowana w pomieszczeniach klasztoru Urszulanek w Loudun we Francji. W tym czasie siostry Urszulanki zaczęły zachowywać się w bardzo irracjonalny i dziwny sposób, którego nikt nie potrafił nawet wtedy wyjaśnić. Zachowywały się niczym opętane.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 16.16.08

Nie pierwszy raz

Nie jest jedyną

Po pierwsze, kilka zakonnic w klasztorze ujawniło, że mają dziwne sny. W tym momencie damy zaczęły zachowywać się w dziwny i szczególny sposób; przeklinały, krzyczały, a nawet szczekały, przyciągając w ten sposób spory tłum gapiów. Co więcej dyskusja wokół tego nadal się toczy w Loudon. Przekonania pastora wspólnoty religijnej są jasne – zakonnice są kontrolowane przez Szatana. To uczonych zajmujących się kościołem skłoniło do przebadania tej sprawy.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 16.22.08

Nie jest jedyną

Siostry Urszulanki

W każdym razie, zgodnie z przeprowadzonymi badaniami za oszałamiające sceny w klasztorze odpowiadał pobliski święty człowiek – ojciec Urbain Grandier. Najwyraźniej Grandier był ryzykownym magikiem, który zawarł złośliwą umowę z Lucyferem (Szatanem), i rzucał mroczne zaklęcia oraz wzywał diabelskie duchy, które miały potem w sobie siostry Urszulanki. W 1634 r. przeprowadzono odpowiednie i wnikliwe badania i zdecydowano, że proboszcz jest będzie odpowiedzialny za przebieg zdarzeń i te dziwne historie.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 16.27.36

Siostry Urszulanki

Egzekucja Grandiera

Wyrok Grandiera brzmiał: „Urbain Grandier odpowiednio się postarał żeby rzucić urok i został oskarżony o naruszenie czarów, malefiki i spowodowanie demonicznych zachowań kilku sióstr urszulanek… Ma on teraz zostać zabrany na otwarty plac i przywiązany na stosie … i tam na stosie będzie spalony żywcem… a jego szczątki rozproszone w powietrze ”. Ale, oczywiście, wykonanie egzekucji Grandiera nigdy tak naprawdę nie spowodowało zaprzestania dziania się tych dziwnych sytuacji.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 16.31.39

Egzekucja Grandiera

List od Siostry Marii

Wracając do Siostry Marii, lata po tych wydarzeniach na Sycylii, odręczny list siostry Marii Crocifissa Della Concezione był tak tajemniczy, że pod każdym względem zupełnie nie miał sensu. Po latach siostry Urszulanki – zakonnice interesowały się historią Marii a list był zawsze wystawiony tak, aby każdy mógł go zobaczyć. Niestety, w ciągu następnych setek lat wielu łamaczy szyfrów próbowało rozwikłać pozornie satanistyczny język. Jednak dopiero w 2017 roku czyjaś teoria stała się autentyczna.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 16.38.37

List od Siostry Marii

Ciemne miejsca

Rzeczywiście, w tamtym roku grupa badaczy z Centrum Nauki LUDUM w Katanii zorientowała się, jak złamać kod listu i nareszcie go odczytać. Założona w 1969 roku, potajemnie stworzona fundacja rutynowo współpracuje z różnymi stowarzyszeniami instruktażowymi i badającymi. Co więcej, wydaje się, że tej właśnie organizacji – zgromadzeniu udało się rozwikłać kod. W tym celu udali się do zacienionego miejsca. Tylko po to, żeby rozwikłać tę bardzo dziwną zagadkę.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 16.54.36

Ciemne miejsca

Program deszyfrujący

Prawdę jest taka, że badacze właśnie wymyślili, jak rozwikłać list siostry Marii przy pomocy przełomowego – i głęboko kontrolowanego – programu rozszyfrowania tego typu materiałów. Ten produkt jest używany przez rządy i nie ma mowy aby był ogólnie dostępny dla przeciętnego obywatela. Fakt ten zmusił grupę do pozyskiwania go z ciemnej sieci. Program nie jest do końca legalny i używany przez instytucje rządowe i szpiegowskie wielu krajówna świecie.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 16.59.59

Program deszyfrujący

Lata kontaktu z Pismem Religijnym

Naukowcy mieli teorię, że Siostra Maria może stworzyła kod, używając w kolejności kombinacji już istniejących liter. Ponadto, ze względu na długie okresy prezentacji ściśle świętego tekstu, zakonnica była bez wątpienia wykwalifikowaną lingwistką, posiadającą informacje zarówno o przestarzałych, jak i obecnych (w jej czasach) dialektach językowych. Niewątpliwie posiadała wielkie talenty związane z językami i piśmiennictwem. Tak więc w tym momencie spekulacje specjalistów i naukowców okazały się słuszne.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.06.42

Lata kontaktu z Pismem Religijnym

Rozszyfrować litery

„Dowiedzieliśmy się o produkcie, który, zgodnie z naszą akceptacją, jest wykorzystywany przez administracje analityczne do łamania kodów”, powiedział Daniele Abate, szef grupy, brytyjskiej gazecie The Times w 2017 roku. „Przygotowaliśmy się w oparciu o starożytne greckie, arabskie, runiczne zestaw liter i łacinę, aby rozszyfrować część liter i pokazać, że jest to naprawdę podstępne i diabelskie a zapiski są czymś naprawdę tajemniczym. Pracujemy nad złamaniem kodu zapisanego w liście ”.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.07.51

Rozszyfrować litery

Mistyfikacja?

Co więcej, zespół badaczy wymyślił, jak podzielić akapit – 15 linijek, które mają być określone – aczkolwiek wiele z nich było zaciemnionych i już niewidocznych. W każdym razie te części, które miały sens, zawierały grzeszne wyjaśnienia, które spowodowałyby, że siostra Maria miałaby wielkie kłopoty. Ta siostra mogła być tajemniczą buntowniczką. Albo z drugiej strony oszustem. A może część jej psychiki oddzieliła się od reszty, czyli może miała rodzaj schizofrenii.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.10.18

Mistyfikacja?

Czy Bóg jest wynalazkiem człowieka?

Nie możemy zaprzeczyć, że twórca listu zapewnił, że Bóg jest innowacją człowieka, a Bóg, Jezus i Duch Święty są „martwymi materiami”. „Bóg uważa, że ​​może uwolnić ludzi” – czytamy w liście. „Ta struktura nie działa dla nikogo”. I w tym, co sprawia wrażenie nawiązania do fantazyjnego strumienia, który, o ile ktoś wie, leży na skraju ukrytego świata, czyta się również inne zdanie: „Może teraz, Styks jest pewien”.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.13.20


Czy Bóg jest wynalazkiem człowieka?

Wprowadzenie do różnych języków

Jednak list Siostry Marii nie jest głównym niezrozumiałym przypadkiem sprytnej kompozycji pisanej. W 1896 roku w książce Johna Ashtona zatytułowanej The Devil in Britain and America stwierdzono, że zawiera kopię „głównego znanego przykładu pisarstwa diabła”. Sam ten przykład pochodzi z XVI-wiecznej książki po łacinie autorstwa Teseo Ambrogio degli Albonesi. Tytuł pracy można zinterpretować jako Wprowadzenie do języków chaldejskiego, syryjskiego i ormiańskiego oraz dziesięciu innych języków obcych.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.15.56


Wprowadzenie do różnych języków

Języki magiczne

W tamtych czasach zapisanie kartki zostały, o ile wiadomo, zapisane przez włoskiego maga Ludovico Spoletano, który sam w sobie jest zagadką dla współczesnych antykwariuszy. Najwyraźniej Albonesi po raz pierwszy dowiedział się i zainteresował Spoletano przez i dzięŻi niejakiemu Guillaume Posteli – francuskiemu intelektualiście, który podzielał entuzjazm tego twórcy dla „tajemniczych” języków i pasjonował się rozwikłaniem ich znaczenia. Z pewnością wiadomo, że obaj byli związani z tą sprawą.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.19.19

Języki magiczne

Chętni do udzielenia odpowiedzi na piśmie

Historia głosi, że Spoletano wezwał samego Szatana i wystawił na próbę siebie prosząc go o szereg rzeczy, i zadając pytania na które Diabeł był ewidentnie gotów odpowiedzieć. Zapisane były one w wersji papierowej. Tak czy inaczej, w przeciwieństwie do czarownika, Szatan rzekomo sprawił, że pióro dryfowało w powietrzu. W tym momencie skomponował odpowiednie odpowiedzi bezpośrednio na papierze Spoletano – a przynajmniej tak twierdzi legenda.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.26.19

Chętni do udzielenia odpowiedzi na piśmie

Amhara w Etiopii

Ponadto, jak wskazał Ashton, treść mogła pochodzić z amharskiego – języka używanego na obszarze Amhara w Etiopii, dzisiejszej Afryce. Autor zapewnił również, że: „Jak wskazuje legenda, [amharski] był przestarzałym językiem również używanym w Edenie”. Oczywiście wielu współczesnych specjalistów i uczonych twierdzi, że biblijne ogrody Edenu było po prostu mitycznym dziełem i zwykłym mitem. W każdym razie jednak przykład i teoria rozpowszechnione przez Ashtona wciąż intryguje wielu badaczy.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.28.58

Amhara w Etiopii

Cipher Mysteries

Bez wątpienia zarówno zaawansowani scholastycy, jak i początkujący badacze szyfrów – na przykład autor strony Cipher Mysteries – przyznają, że to komponowanie nie ma rymu ani powodu. Najprawdopodobniej nikogo w tym momencie nie zaskoczy, gdy usłyszy, że nikt nie miał jeszcze kompetencji do przetłumaczenia treści. Co więcej, ostatecznie pomysł, że przykład naprawdę pokazuje „pisarstwo złoczyńcy”, może być po prostu zawiłą sztuczką kosztem Postela i Albonesiego. Biorąc wszystko pod uwagę zawartość ma do pewnego stopnia satanistyczny wygląd, ponieważ kilka postaci wydaje się być za widłami.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.32.42

Cipher Mysteries

Treści religijne

Poza tym, pomimo surowej treści nabazgranych paplanin siostry Marii, Abate twierdzi, że to ryzykowne, aby Diabeł utrzymywał z nią kontakt przez cały czas – stwierdził w wywiadzie do „Timesa”: „Na przykład zgadzam się, że ta religijna kobieta miała przyzwoitą wiedzę i porządek dialektów, co pozwoliło jej zaprojektować taki kod. Co więcej, [Siostra Maria] mogła doświadczyć ciężkiej postaci schizofrenii, która spowodowała, że ​​wyobraziła sobie wymianę i opętanie przez Diabła ”.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.35.28

Treści religijne

Schizofrenia

W rzeczywistości wydaje się, że ogromna liczba skutków ubocznych schizofrenii często przeradza się w rzekome oznaki przynależności do szatana. Dzieje się tak nawet w dzisiejszych czasach. Zawiera się to w związane z dźwiękiem snach i dziwacznych wizjach. Co więcej, dla porównania, nieograniczona „tabliczka ze słowami mieszanej zieleni”, którą wypowiadają niektórzy z chorobą – wydaje się odzwierciedlać pomieszaną myśl o załamaniu – jest może prawie taka sama jak cud mówienia językami.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.39.10

Schizofrenia

Cierpiący na schizofrenię

Dodatkowo ważne jest, że ten rodzaj snów doświadczanych przez ofiary schizofrenii zdawał się odzwierciedlać ich otoczenie społeczne. Na przykład w Japonii takie przekonania regularnie obracają się wokół hańby. W Pakistanie bliscy mogą być w międzyczasie źródłem podejrzanych snów. Co więcej, w jednoznacznie chrześcijańskich wspólnotach społecznych sny często zawierają w sobie wątki religijne – na przykład ufanie sobie, że jest się prorokiem lub na pewno kontrolowanym przez diabła.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.42.53


Cierpiący na schizofrenię

Katalizator załamań psychicznych

Tak czy inaczej, sama religia może być impulsem do maniakalnych załamań – jej niepojętych tematów i nadprzyrodzonej symboliki, i poniekąd na tej podstawie, że może wywołać rozłam w umyśle. Wydaje się godne uwagi, że siostra Maria spotkała się z jej nieziemskim źródłem w kontekście źródła niezgody. Mimo szukania schronienia w kręgu religijnym nie była w stanie znaleźć zbawienia. Raczej religijna kobieta została wyraźnie zaatakowana przez te równoważne nikczemne moce.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.48.35

Katalizator załamań psychicznych

To nie jest choroba psychiczna

Jednak nie wszyscy terapeuci, naukowcy czy eksperci akceptują teorię, że niegodziwa przynależność, w tym wypadku do Szatana jest rodzajem dysfunkcyjnego zachowania. Dr Richard Gallagher z Columbia University na przykład, widział dziesiątki przypadków opętania przez ludzi. Co więcej, jak wskazuje Gallagher, złe duchy są naprawdę autentyczne i istnieją pośród nas – a coś, co lubią robić, to komunikować się w nienormalnych, tajemniczych i pomieszanych ze sobą dialektach.

Zrzut Ekranu 2020 08 03 O 17.52.31

To nie jest choroba psychiczna

Reklama