KOBIETA URODZIŁA DZIECKO W WIEKU 66 LAT. JAK TA DZIEWCZYNKA WYGLĄDA PO 14 LATACH?

Opublikowano 08/18/2020
Reklama

Cześć wszystkim! W dzisiejszym wpisie opowiem Wam historię o odważnej kobiecie z Rumunii, która ma na imię Adriana Iliescu. W 2005 roku ta kobieta urodziła dziecko mając 66 lat. Została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza matka na świecie (za rok pewna Hiszpanka urodziła bliźniaki w wieku 67 lat, więc Adriana nie utrzymała rekord na długo). Adriana tylko raz wyszła za mąż, ale małżeństwo trwało jedynie 4 lata. W wieku 24 lat rozwiodła się z mężem i od tamtego czasu przez 50 lat żyła samotnie. Twierdziła, że zawsze chciała mieć dzieci, ale nigdy nie znalazła odpowiedniego partnera. Ponadto, musiała studiować i ciężko pracować, ponieważ nie miała nikogo, kto mógłby ją wesprzeć.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 08.31.27

Adriana z córką

Elsa

Od roku 2000 rumuńskie szpitale zaczęły oferować usługę zapłodnienia pozaustrojowego (technologia IVF). Zapłodnienie pozaustrojowe, zapłodnienie in vitro – laboratoryjna metoda zapłodnienia polegająca na połączeniu komórki jajowej i plemnika poza żeńskim układem rozrodczym. Zaliczana do technik rozrodu wspomaganego medycznie i metod leczenia niepłodności.Obecnie aż 15% par na świecie ma problem z zajściem w ciążę. Rownież dzięki tej metodzie Adriana w końcu zaszła w ciążę, a później urodziła córkę o imieniu Elisa.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 08.32.56

Elsa

Media

Może będziecie zaskoczeni ale wkrótce po narodzinach lokalne mass media oświadczyły, że dziecko jest w pełni zdrowe. Gazety rozpisywały się o tej starej matce na każdym kroku i wkrótce ta wieść rozniosła się po całym globie. To rzeczywiście dość nietypowy wiek na urodzenie małej istoty a podjęcie takiej decyzji musiało wymagać niesamowitej odwagi ze strony przyszłej mamy. Wiele kobiet po prostu odpuszcza marzenie o posiadaniu dziecka. Na pewno mniej to bardzo ryzykowne.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 08.37.49

Media

Otwarta

To zdjęcie zostało zrobione w 2008 roku. Elisa ma tutaj 3 lata i idzie ze swoją mamą na zakupy. Adriana to prawdopodobnie najbardziej otwarta stara pierworódka świata. Dzisiaj wiemy o 70-letnich matkach, ale nic nie wiadomo o życiu ich dzieci. Elsa miała inaczej, postanowiła nie kryć się ze swoją decyzją, mimo wielkiej krytyki z każdej możliwej strony. Z jednej strony trudno się dziwić, nie jest łatwo być tak starą mamą.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 08.41.44

Otwarta

Niska emerytura

Po jakimś czasie dziennikarze wreszcie znudzili się tym tematem i przestali prześladować Adrianę, pozwalając jej tym samym spędzić więcej czasu ze swoją córką. Adriana mogła również przestać się tak tym wszystkim stresować. Kobieta mieszka w małym mieszkaniu w Bukareszcie, otrzymuje emeryturę w wysokości 250 euro. Nie jest to dużo, mimo, że Rumunia nie należy do drogich krajów. Wychowanie dziecka jednak jest niezwykle kosztowne. Na pewno musiało być jej bardzo ciężko.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 08.45.07

Niska emerytura

Brak pieniędzy

Z drugiej jednak strony dzięki udzielanym wywiadom i uwadze mediów Adriana dostawała trochę pieniędzy. W jej sytuacji była to wielka pomoc i każda najmniejsza suma była bardzo przydatna. Prawdopodobnie dostawała też jakieś pieniądze od mass mediów za spotkania z dziennikarzami. Jednak gdy Elisa dorastała, ciągle brakowało im pieniędzy. Czym dziecko starsze to przecież więcej kosztuje. Małe dziecko – mały kłopot, duże dziecko – duży kłopot, jak mówi znane powiedzenie.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 08.48.04

Brak pieniędzy

Wielkie szczęście

Adriana w każdym wywiadzie potwierdza, że ludzie często mylą ją z babcią Elisy, a czasem nawet prababcią. Adriana jednak zawsze podkreśla , że wcale się nie wstydzi tej sytuacji. Jest szczęśliwa i wychowuje swoje dziecko z miłością i troską.O tym marzyła całe życie, przecież bardzo pragnęła dziecka i mogła spełnić w końcu swoje marzenie. Mimo wielkich trudności świetnie realizowała się w roli matki. Czuła, że ta rola daje jej prawdziwe szczęście.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 08.55.39

Wielkie szczęście

Nastolatka

Czas szybko mijał i Elisa dorasta. Była bardzo pogodnym dzieckiem mimo, że w miarę upływu lat zaczęła zdawać sobie sprawę, że jej mama jest inna od reszty mam. Jednak nie przeszkadzało jej to gdyż miała z nią bardzo dobry kontakt. Jest teraz nastolatką i niczym się nie różni od innych dzieci w jej wieku. Elisa to nadal pozytywna i towarzyska dziewczynka mająca wielu znajomych a do tego inteligentna i dojrzała.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 08.56.28

Nastolatka

Mała Elisa

Adriana wspominając pierwsze lata ciężko wzdycha. Napotkała na wiele problemów, próbując stworzyć dla swojego dziecka pełną rodzinę bez żadnego wsparcia ze strony krewnych lub rządu. Niestety Rumunia w żaden sposób nie wspierała socjalnie Adriany i jej córki. Mama potwierdza, że ​​pierwsze 5 lat było najtrudniejsze, może dlatego, że dziecko wymagało ciągłej uwagi a ona czasem nie miała siły na wstawanie w nocy i ciągłą opiekę nad malutką córką.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 08.59.42

Mała Elisa

Cel życia

Adriana podkreśla jednak przy każdej możliwej okazji i mówi również, że kiedy patrzy w cudowne oczy swojej córki, rozumie, że ma cel w życiu i to pomaga jej to pokonać wszystkie trudności. Wszystkie lata zanim posiadała córkę wydają jej się bez sensu. Prawdziwa radość życia przyszła z macierzyństwem. Wiele kobiet nie ma takiego myślenia i skupia się na innych rzeczach, jak kariera czy mąż. Adriana miała inaczej i zawsze pragnęła dziecka.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.03.12

Cel życia

Nauka

Adriana jest byłą nauczycielką i dużo uwagi poświęca edukacji swojej córki. Bardzo ważne jest dla niej, aby wychować mądre dziecko, które czeka świetlana przyszłość. Adriana kochała uczyć dzieci, przekazywać im wiedzę. Miała zawsze wiele cierpliwości wobec swoich podopiecznych co przydało jej się również w wychowaniu własnej córki. Z wielką uwagą i spokojem tłumaczy córce trudniejsze lekcje i rozwiązuje z nią prace domowe. Elisa jest jedną z najlepszych uczennic dzięki temu.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.07.01

Nauka

Brak wstydu

Elisa dobrze rozumie swoją matkę i robi wszystko, co możliwe, aby ją pocieszyć w chwilach kryzysowych. Nigdy nie wstydziła się tego, że ma starszą matkę niż jej koleżanki, ale jest za to dumna, że ​​jej mama wygląda cudownie pomimo wieku. Rzeczywiście Adriana umie o siebie zadbać i ładnie się ubrać. Pomimo małego budżetu zawsze dobrze się prezentowała. Elisa bardzo kocha swoją mamę i uważa, że ma z nią wielkie szczęście.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.11.18

Brak wstydu

Sesje

Czasami fotografowie proszą Adrianę i Elisę o umożliwienie wykonania małej sesji zdjęciowej a one nigdy nie odrzucają takich propozycji. Adriana chce pokazać każdej kobiecie na Ziemi, że nigdy nie jest późno na bycie matka i można to zrobić. Jej historia może być wzorem dla kobiet, które bardzo pragną mieć dziecko ale są same lub dla tych które nie są już pierwszej młodości. Historia Adriany to dwa takie przypadki w jednym.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.14.20

Sesje

Rozwój

Lekarze bardzo martwili się o stan zdrowia Elisy, ale jak dotąd wszystko układa się bardzo dobrze. Jest normalnym dzieckiem, które rozwija się stosownie do swego wieku i zupełnie nic jej nie dolega. Nic dziwnego – narażenie na wady rozwojowe płodu wzrastają wraz z wiekiem matki. W tym jednak wypadku nie ma o tym mowy. Elisa jest świetnie rozwiniętą dziewczynką zarówno pod względem emocjonalnym jak i poziomem inteligencji. Nie odstaje od rówieśników.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.17.09

Rozwój

Dobra relacja

Kiedy patrzysz na obie damy, trudno jest uwierzyć, że Adriana może być matką dla tej dziewczyny. Wyglądają jak babcia i wnuczka i zawsze robią sobie żarty, gdy ktoś je o to posądza. Jest jednak między nimi wyjątkowa zażyłość i wiele matek może pozazdrościć Adrianie takiego kontaktu z córką. Być może jest to również podyktowane tak wielką różnicą wieku między nimi i większym spokojem Adriany oraz jej wielką dojrzałością i doświadczeniem z dziećmi.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.20.45

Dobra relacja

Edukacja

Obecnie Elisa kończy szkołę i planuje wybrać dla siebie przyszły zawód i od tego zależy jej następny krok w edukacji. Jest bardzo wdzięczna matce za wszystko, co dla niej zrobiła. Elisa zamierza skorzystać z rady matki dotyczącej jej przyszłego zawodu. W końcu jej mama jest byłą nauczycielką z wieloletnim stażem i może bardzo dobrze doradzić córce w tej kwestii. Elisa wacha się miedzy kilkoma opcjami i ciężko jej podjąć decyzję.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.24.04

Edukacja

Piękna dziewczyna

Elisa przyznaje również, że zaczęła przyciągać uwagę chłopców ze swojej szkoły. Wszyscy przyznają, że jest piękną dziewczyną i wygląda dokładnie tak, jak jej mama wyglądała w młodości. Ma ciemne, długie włosy, ciemną oprawę oczu i duże oczy i usta. Wygląda na to, że będzie naprawdę piękną kobietą. Na razie jednak nie interesuję się bardzo chłopcami, ale woli skupić się na nauce. Uważa, ze na miłość jeszcze przyjdzie czas.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.26.45

Piękna dziewczyna

Pomoc

Kiedy Elisa jest pytana o swoje dzieciństwo, zawsze się uśmiecha i mówi, że miała najwspanialsze dzieciństwo w życiu. Czuła wielką miłość ze strony swojej mamy. Teraz Elisa zawsze pomaga Adrianie, ale tylko dlatego, że sama chce pomóc. Kiedy podrosła zaczęła rozumieć, że mama w związku z jej wiekiem będzie potrzebować coraz więcej pomocy. Elisa robi to jednak z wielką radością i nie stanowi to dla niej żadnego problemu. Cieszy ją to.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.29.58

Pomoc

Elisa dziś

Wystarczy spojrzeć na to zdjęcie dziewczynki. Widać wyraźnie, że dziewczyna wyrosła na cudowną osobę a na zdjęciach zawsze się uśmiecha. Jest pogodna i bardzo pozytywnie nastawiona do świata. A przy tym mądra i oddana swojej mamie. Po prostu wyrosła na dobrą młodą damę, z która Adriana nie miała większych problemów. Te zdjęcia pokazują, jak wygląda dziś Elisa. Zostały zrobione całkiem niedawno. Elisa bardzo lubi elegancko się ubierać, co ma po mamie.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.33.03

Elida dziś

Przyjaciele

Elisa jest bardzo towarzyska i lubiana, ma wielu przyjaciół i często z nimi gdzieś wychodzi. Adriana popiera te przyjaźnie i nie próbuje zmuszać córki do siedzenia w domu i pomagania jej w codziennych czynnościach. Chce, żeby jej córka była szczęśliwa i miała normalne dzieciństwo jak każda z jej koleżanek. Elisa jednak sama chce pomagać mamie i to często robi. Nie ma z tym żadnego problemu i wszystko świetnie razem łączy.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.37.51

Przyjaciele

Pomyłka lekarzy

Psychologowie spodziewali się, że Elisa będzie dość nieśmiała i nie będzie potrafiła sobie dobrze radzić sobie z innymi ludźmi, co zwykle zdarza się dzieciom starszych rodziców. Ale Elisa wyrosła na bardzo przyjazną i towarzyską osobę. Lekarze więc się mylili co do niej w 100%. Jest zupełnie zdrowym, świetnie rozwiniętym dzieckiem otoczonym przyjaciółmi, uśmiechnięta i zadowoloną z życia. Jednak lekarze potrafią się mylić i podchodzą do tego typu spraw stereotypowo.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.40.19

Pomyłka lekarzy

Odmłodniała

Adriana często mówi, że poczuła się młodo, kiedy urodziła swoje dziecko. Wspomina, że to były lata kiedy czuła, że odjęło jej 20 lat. Być może było związane to z obowiązkami, które na nią czekały. Teraz nadal jest pełna sił i czuje się młoda nawet teraz, kiedy jest już starszą panią. Rozumie, że jej córka nadal jej potrzebuje i w dalszym ciągu traktuje ją jak swoją mamę. Ich relacja jest nadal bardzo dobra.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.43.56

Odmłodniała

Wielka miłość

Między matką i córką istnieje szczególna więź. Wydają się być najlepszymi przyjaciółkami i twierdzą, że nigdy się nie kłócą. Wygląda na to, że Adriana wychowała bardzo porządna dziewczynę, idealnie przystosowaną do wymogów współczesnego świata. Elisa i Adriana ufają sobie nawzajem, Elisa pyta mamę o rady a Adriana ufa córce na każdym kroku. Do tej pory żadna z nich się nie zawiodła i tak zamierzają funkcjonować już do końca.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.47.27

Wielka miłość

Internet

Elisa jest bardzo aktywna w sieciach społecznościowych. Wykorzystuje wszystkie opcje dostępne w dzisiejszych aparatach i publikuje świetne zdjęcia na swoich profilach. Dlatego też ma tysiące wyświetleń i komentarzy, a także jest dobrze rozpoznawalną osobą w Rumunii. Dziewczyna lubi się pokazywać ale nie w natrętny czy nieprzyzwoity sposób. Kocha robić zdjęcia i robi to bardzo często. Jest to też związane z jej bujnym życiem towarzyskim i dużą ilością przyjaciół.Była zawsze przyzwyczajona do szumu wokół siebie.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.50.10

Internet

Ocena

Nadal jest bardzo wielu ludzi na świecie a także fale krytyki i trudno im zrozumieć, że Elisa to normalne dziecko z wieloma zainteresowaniami, pasją do życia i życzliwością w sercu. To jeden z głównych powodów, dla których ma wielu przyjaciół i ogromne wsparcie społeczne. Jednak wielu ludziom trudno do dziś zrozumieć i zaakceptować wybór matki Elisy i to, że zdecydowała się na tak późne posiadanie dziecka. Ludziom zresztą lubią oceniać.

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.52.53

Ocena

Przyszłość

Dzisiaj Adriana ma 80 lat, a Elisa ukończyła 14. Jedyne co martwi nastolatkę to fakt, że mamy może niedługo zabraknąć. Mimo, że Adriana cieszy się dobrym zdrowiem w tym wieku nigdy nic nie wiadomo. Elisa stara się pomagać mamie i być jak najbardziej samodzielna a także uczyć się, aby mieć dobry start w przyszłość. Życzymy tej starszej mamie dużo zdrowia i wiele lat życia. Potrzebuje tego, aby wychować swoją córkę!

Zrzut Ekranu 2020 08 17 O 09.55.40

Przyszłość

Reklama