Tippi Degré’nin İnanılmaz Hikayesi: Vahşi Hayvanlar Arasında Büyüyen Kız

Yayinlanma tarihi 06/22/2020
Reklam

Tippi Degré’nin İnanılmaz Hikayesi: Vahşi Hayvanlar Arasında Büyüyen Kız

Vahşi hayvanlar arasında yetiştirilen Tippi Degré, “gerçek hayat Mowgli” olarak adlandırıldı. Bir otobiyografi yazıp birçok belgeselde yer aldıktan sonra, Tippi tüm dünyadaki insanları büyüledi. Çocukluğunun hikayesi ve resimleri gerçekten inanılmaz.

Tippi Degré'nin İnanılmaz Hikayesi: Vahşi Hayvanlar Arasında Büyüyen Kız

Tippi Degré’nin İnanılmaz Hikayesi: Vahşi Hayvanlar Arasında Büyüyen Kız

İlk yıllar

Fransız çift Alain Degré ve Sylvie Robert, kızları Tippi Degré’yi Haziran 1990’da dünyaya davet ettiler. Tippi’yi Hitchcock’un The Birds filminde oynadığı rolle tanınan ünlü aktris Tippi Hedren’den sonra adlandırdılar. Namibya’da doğan Tippi Degré, ebeveynleri kızları için normal bir çocukluk istemediklerine karar verdikten sonra Afrika’daki vahşi hayvanlar arasında büyüdü. Önümüzdeki on yıl boyunca günlerini leoparlarla arkadaş edip fillerle geçirdi.

İlk yıllar

İlk yıllar

Pişmanlık yok

Tippi’nin annesi Sylvie, kızını son derece benzersiz bir şekilde yetiştirme kararından pişman değil. “Bu çocukla bu doğada özgür olabilmek büyüleyiciydi, çok şanslı bir kızdı – tamamen vahşi doğada on yaşına kadar doğdu ve büyüdü. Vahşi doğada hayvanlarla yaşayan sadece üç kişiydik ve çok fazla insan değildik ”dedi.

Pişmanlık yok

Pişmanlık yok

Genç Yaşta Güçlü İçgüdüler

The Telegraph’a konuşan Sylvie, Tippi gençken maymunların şişesini çalmadığından emin olmanın günlük hayatının bir parçası olduğunu hatırlattı. Sylvie aynı zamanda çok genç bir Tippi’yi annesini birçok kez “bir palmiye ağacından yiyen bir filin işaret etmesine ve“ anne ol, sessiz ol, onu korkutacağımızı ”söylemeye çağırıyor. Çok genç yaşlarda, vahşi hayvanlar söz konusu olduğunda, pek çok çocuğun güçlü içgüdüsü olmazdı.

Genç Yaşta Güçlü İçgüdüler

Genç Yaşta Güçlü İçgüdüler

Korkusuz

Ailesi, Tippi’nin genç yaşlardan bile korkusuz olduğunu gözlemledi. Kendisini bu muazzam, vahşi hayvanların yaşamlarına entegre etmeyi başardı. “Bu hayvanların zihnindeydi. Hayvanların büyüklüğü ve arkadaşları olduğuna inanıyordu. Hayal gücünü bu farklı koşullarda yaşamak için kullanıyordu ”dedi. Bu “vahşi hayvanlar” Tippi’nin en iyi arkadaşları oldular.

Korkusuz

Korkusuz

Hızlı Öğrenen

Annesinin dediği gibi Tippi, bebekliğini şişesinin vahşi bir hayvan tarafından ondan alınıp alınmayacağından endişe ederek geçirdi. Bu gerçekten genç yaşta ormanda koştuğundan beri mümkün oldu. Halk’taki bir rapora göre, on aylıkken Tippi zaten ayaktaydı ve dolaşıyordu. O yaşta, çoğu bebek hala dört ayak üzerinde sürünüyor.

Hızlı Öğrenen

Hızlı Öğrenen

Sürekli

Tippi’nin düzenli olarak yetiştirilmediği ve maruz kaldığı tehlikenin çoğu çocuğun yüz yüze göre çok daha ciddi olduğu açıktır. Pek çok çocuğun caddeyi geçmeden önce her iki yöne de bakması gerekirken, Tippi’nin vahşi hayvanlar için sürekli olarak tetikte olması gerekiyordu. Gerçekten erken yaşta, hayatta kalma tekniklerini öğrendi ve öğrendi. Bu fotoğrafın arkasındaki hikaye çok fazla rapor edilmemiş olabilir, ancak ailesinin (diğer ebeveynler gibi) bıçakla oynamasına izin vermediğine inanıyoruz.

Sürekli

Sürekli

Ebeveynleri zaman zaman ihtiyatlıydı

Tippi bir zamanlar aslan yavrusu Mufasa ile arkadaş oldu ve birlikte anlarından çok sayıda fotoğraf çekildi. İlk buluşmalarından bir yıl sonra Tippi ve ailesi, gerçekten büyük bir kediye dönüşen Mufasa’yı ziyaret etti. Aslan Tippi ile oldukça arkadaş canlısıydı ve ona dostça bir ovuşturdu, ama kuyruğu neredeyse onu devirdi. Bu yüzden ailesi içeri girdi ve onu hayvandan uzak tuttu.

Ebeveynleri zaman zaman ihtiyatlıydı

Ebeveynleri zaman zaman ihtiyatlıydı

Hissetmek

Tippi’nin ebeveynleri, kızları için verdikleri karardan pişman değiller. Sylvie, “Benim için tüm bunları bir çocuğa sunduğunuzu düşünmek inanılmazdı, çünkü rahattım, çünkü hoşuma gitti ve Tippi doğmadan altı yıl önce Kalahari çölündeki Mirketlerle yaşadığımız için, Örneğin bir şehirde yaşayan bir çocuğa ne sunabileceğime kıyasla bir çocuğa teklif vermenin harika olduğuna inandım. ”

Hissetmek

Hissetmek

En İyi Arkadaş İçin Bir Fil

Tippi yaklaşık 18 aylıkken, Abu adlı fille tanıştı. Sylvie, Tippi’nin filin boyutunu nasıl görmediğini ve korku içinde nasıl koştuğunu anlattı. Sadece gözlerinin içine baktı ve onunla eski arkadaşıymış gibi konuştu. Annesine göre, ilk toplantı inanılmazdı ve ikisinin de yaptığı bağ da öyleydi.

En İyi Arkadaş İçin Bir Fil

En İyi Arkadaş İçin Bir Fil

Bir Leopar En İyi Arkadaşı

Tippi, Telegraph’a J&B adlı bir leoparla en iyi arkadaşları olduğunu söyledi. Yerel bir çiftçi, annesi bir tuzakta öldüğünden beri leopar kabul etti. Hayvan Tippi ile gerçekten sakin olsa da, katil içgüdülerini asla kaybetmedi ve bir zamanlar başka bir çocuğa saldırdı. Tippi’ye göre, durmasını söyledi ve hayvan yaptı ve kaçtı.

Bir Leopar En İyi Arkadaşı

Bir Leopar En İyi Arkadaşı

Hediyesi

Genç yaşlardan beri Tippi’nin bir armağanı olduğu açıktı çünkü diğer birçok insanın yapamayacağı bir seviyede hayvanlarla bağlantı kurabiliyordu. Sylvie, “Tippi her zaman herkesin yetenekli olduğunu ve bu onun hediyesi olduğunu söyledi.” Dedi. Hayvanlarla iletişim kurmak Tippi’nin armağanı oldu ve birçok farklı hayvanla tanışmasına izin verdi, ebeveynleri yol boyunca inanılmaz fotoğraflar çekti.

Hediyesi

Hediyesi

Hayvanlarla Arkadaş

Sadece küçük bir kurbağana dokunma olasılığı bile, küçük kızların çoğunu korkutabilir, ancak hayvanlara, hatta sümüklü olanlara bile arkadaş olan Tippi’yi korkutamaz. Ailesi, büyük bir Afrika Bullfroguyla sarılmak için kızlarının fotoğrafını çekmeyi başardı

Hayvanlarla Arkadaş

Hayvanlarla Arkadaş

Devekuşu ile Bir An

Uçamayan kuşlar insanları yırtıcı olarak gördüklerinden, vahşi doğada devekuşları normalde insanlardan kaçar. Neyse ki Degrés, yerel bir çiftçinin sahip olduğu evcilleştirilmiş bir devekuşu ile karşılaştı. Bu devekuşuna Linda denir ve Tippi’nin büyük kuşun arkasına doğru sürdüğünü, rüzgar saçlarından eserken çok kaygısız göründüğünü görebilirsiniz.

Devekuşu ile Bir An

Devekuşu ile Bir An

Arkadaşları

Degré ailesi, seyahatleri boyunca birçok kabileden insanla da karşılaştı. Tippi özellikle Kalahari Himba kabilesi ve buşmanlarla dost oldu. Tippi kabileden meyveler ve kökler üzerinde hayatta kalmayı, dillerini konuşmayı ve yay ve ok kullanmayı öğrendi. Annesi, “Kuzey Namibya’nın San Bushmenlerini filme aldığımızda, Tippi’nin günü, çocuklar arasında uyuyana kadar grupla birlikte biz olmadan geçirmesine izin verirdik” dedi.

Arkadaşları

Arkadaşları

Yerel Kabile Çocukları Tarafından Kabul Edildi

Başından beri, yerel kabile çocukları Tippi’yi kabul ettiler. Sylvie, “Afrikalı çocuklu bir köye geldiğimizde, iki dakika içinde Tippi palyaço oldu ve insanlar onu çok sevimli buldu.” Tippi, Afrikalı çocukların onu gerçekten kabul ettiğini ve onunla oynamayı sevdiğini, saçlarını özellikle büyüleyici bulduğunu söylüyor. Ne yazık ki, Afrika’dan ayrılıp Avrupa’ya döndüğünde bu tür bir kabul görmediğini söylüyor.

Yerel Kabile Çocukları Tarafından Kabul Edildi

Yerel Kabile Çocukları Tarafından Kabul Edildi

Bazı Kuşları Ziyaret Etmek

Güney Afrika dışındaki Seabird Adaları kıyı kuşları için üreme için gerçekten önemli bir alandır. Bu nedenle, Degrés’in adalara bir yolculuğa çıkması şaşırtıcı değildir. Ayrıca, Tippi’nin sürü ile bir olması şaşırtıcı değildir. Uzanmış kollarla, 6 yaşındaki Tippi, çevreyle kesinlikle eşzamanlı olarak görülebilir.

Bazı Kuşları Ziyaret Etmek

Bazı Kuşları Ziyaret Etmek

Genç Kızın Cesareti

Tippi’yi gösteren başka bir fotoğrafın hayvanlarla güçlü bir bağlantısı var. Yılanın cildini yukarı kaydırmasına ve öpmesine izin verir. Bir çok genç kız (yetişkinler bile) muhtemelen çığlık attı, ama Tippi değil. Ailesi bu mükemmel resmi çekmeyi başardı, genç kızın cesareti için gerçek bir kanıtı. En yakın arkadaşlarından birinin bir leopar olduğu zaten belirtilmişti. Sadece büyük ve vahşi kedilerle oynamadı, aynı zamanda onlarla kestirmeyi de sevdi.

Genç Kızın Cesareti

Genç Kızın Cesareti

Aslan yavruları ile sarılma

Birçok çocuk doldurulmuş bir hayvanla uyuyor, ancak Tippi konsepti farklı bir seviyeye taşıdı. Şekerleme sırasında aslan yavrularıyla sarıldı, ancak çift burada çok huzurlu görünüyor ve yavru Tippi’nin varlığının da açıkça tadını çıkarıyor. Hayvanat bahçeleri normalde ziyaretçilere hayvanlara yiyecek vermemelerini söyler, ancak Tippi’nin durumunda hiçbir kural yoktu. Tippi, küçük kızın tuttuğu kapta neler sunabileceği konusunda çok heyecanlı gibi görünen bir Zebra’yı besliyor.

Aslan yavruları ile sarılma

Aslan yavruları ile sarılma

Hayvanları beslemek

Her zaman olduğu gibi, Tippi ve hayvan hem sakin hem de toplanmıştır. Yemek, ne tür olursa olsun arkadaş edinmek için mükemmel bir yoldur. Şimdiye kadar, Tippi’nin fillere binmesini görmek sürpriz olmamalı. Onu burada aslında genç kızın gövdesiyle kucaklayan hayvanla bağlandığını görebilirsiniz. Bu, birinin diğerine ne kadar güven, sevgi ve saygı duyduğunu gösterir. Yine, Tippi şu anda kesinlikle sakin ve rahat görünüyor. Yerel fil sürüsü Tippi’yi tamamen kabul etti. Daha önce görüldüğü gibi, hayvanlar küçük kıza bir asansör vermekten mutluluk duyuyordu ve şimdi sürünün soğuma süresinde onu karşıladığını görüyoruz.

Hayvanları beslemek

Hayvanları beslemek

Fil ile Yapışma

Tippi heyecanla yerel gölette su sıçratıyor, ancak fil sakin kalıyor. Bu, fillerin ona nasıl güvendiğini gösterir.Tippi’nin yaşam tarzı çok sıra dışıydı – sahip olduğu evden kıyafetlerine ve arkadaşlarına kadar. Birçok genç kız elbise giyiyor, ama bel kıyafetleri ve hayvan derileri giyiyordu. Birçok genç kızın cüzdanları var, ancak yerel ağaçlardan yapılmış bir bavul taşıdı. Birçok genç kız doldurulmuş bir hayvanla uyurken, Tippi canlı hayvanlarla yattı.

Fil ile Yapışma

Fil ile Yapışma

Yerel Gölette Soğutma

Ancak, bu fotoğraftan yola çıkarak her saniyeyi sevdi. Yerel kabilelerin çocukları dışında, Tippi’nin oyun arkadaşları maymunlar da dahil olmak üzere hayvanlardı. Hayvanlar aleminin en zeki hayvanlarından biri olduğu bilinen maymunlar, günümüz insanlarıyla pek çok benzerliğe sahiptir. Burada Tippi ve hayvan arasındaki bağı ve derin anlayışı görebilirsiniz. Birbirlerini dikkatlice inceliyormuş gibi elini nazikçe okşar.Tippi ilk yıllarında evde eğitim gördü. Ailesi sadece bilgilerini değil, vahşi çevreyi kızlarına bilmesi gereken her şeyi öğretirken de kullandı. Ailesi, hayvanların davranışlarını farklı derslere dahil etmiş olmalıdır. Kaplumbağalar bize hedeflerinize ulaşmak için sabır ve kararlılık gibi harika dersler verebilirler.

Yerel Gölette Soğutma

Yerel Gölette Soğutma

Alışılmadık Yaşam Tarzı

Tippi bir devlet okulunu denedikten sonra, ailesi daha sonra onun için en iyi seçimin aslında evde eğitim olduğunu fark etti. Afrika fili, 8.2-13 feet’e kadar büyüyen ve 2.5-7 ton ağırlığındaki en büyük kara hayvanları arasındadır. Bu hayvanlar da 70 yaşın üzerinde yaşayabilirler. Normalde filler sürülerde seyahat eder ve Tippi elbette sürünün bir parçasıydı. Tippi zaten fillerden bir asansör alıyordu ve hatta onlarla banyo yapıyor, ama burada bir sevgi bağlantısı görebiliyoruz. Hiç şüphe yok ki Tippi’nin çocukluğunun harika fotoğrafları var.

Alışılmadık Yaşam Tarzı

Alışılmadık Yaşam Tarzı

Kaplumbağalardan Öğrenme

Filler, aslanlar, maymunlar, kaplumbağalar ve timsahlar gibi farklı vahşi hayvanlarla harika resimleri var. Bu çoğunlukla kızlarını vahşi doğada yetiştirmenin harika bir fikir olduğunu öngören ebeveynlerinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, yaban hayatı belgeselleri oluşturdukları için harika fotoğraflar çekiyorlar. Bu resim, mükemmel zamanda ne kadar iyi çekim yapabildiklerinin gerçek bir kanıtıdır. Birçok sirk ve diğer eğlence gözlüklerinin hayvanlara kötü davrandığı ve hayvanları izleyicileri eğlendirmeye ve bazen gerçekten zorlu koşullar altında dublör yapmaya zorlamak için ateş altına girdi.

Kaplumbağalardan Öğrenme

Kaplumbağalardan Öğrenme

Mükemmel Zamanlanmış Fotoğraflar

Bununla birlikte, Tippi’nin davasında, onları dinlemelerini sağlamak için hayvana zarar vermek veya cezalandırmak zorunda değildi. Fillere rahatça bindi ve bir turistik cazibe yerine bir arkadaşla bağ kurmak için bir etkinlikti. Tippi, büyük veya küçük, sevimli veya çirkin tüm hayvanları severdi. Şimdiye kadar belirgin olmasaydı, bu fotoğraf kesinlikle fikrinizi değiştirecek. Bu yakın çekim resim iğrenç bir sürüngen smooching genç kız gösterir. Birçok ebeveyn muhtemelen ısırılma korkusuyla çocuklarını çekerdi. Ancak Tippi’nin ebeveynleri Alain ve Sylvie, kızlarının durum üzerinde kontrol sahibi olduklarını biliyorlardı.

Mükemmel Zamanlanmış Fotoğraflar

Mükemmel Zamanlanmış Fotoğraflar

Reklam