Ağaç Kesenler İçin Normal Bir Gündü, Ta Ki Başka Bir Şeyle Karşılaşana Kadar…

Yayinlanma tarihi 03/04/2021
Reklam

Heyecan verici yeni bir maceraya atılmanın ve bunun için hazırlanmanın sizi nasıl heyecanlandırdığını düşünün. Bu heyecan sayesinde işinizi daha çok sevebilir ve istekli bir şekilde işe gitmek isteyebilirsiniz. Hayatınızı sıkıcı hale sokan her şeyden uzaklaşın ve yepyeni bir heyecana merhaba deyin.Çalışmak zorunda olduğunuz için öylesine başladığınız bir işin size asla heyecan getirmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz, ama işte tam da burada yanılıyorsunuz. Bu odun kesen kişi, o gün bu kadar unutulmaz kılıcak bir şey bulacağını asla hayal etmezdi, ancak ne olduğunu duyana kadar bekleyin.

Sürpriz

Bu ağaç kesiciye ve takım arkadaşlarına iş yerinde her gün, onları tüm gün boyunca meşgul edecek kadar kesilmesi için ağaç verilir. Onlar her zaman elektrikli testereleriyle hazırdı, o günün işlerine başlamaya hazırlardı. O ve meslektaşları, bir anda yaptıkları işleri bir anda durdurmaları gerektiğini anladıklarında, ellerinde elektrikli testerelerle hazırlanıyorlardı. Aniden hepsinin dikkatini çeken bir şey gördüler.

Sürpriz

Sürpriz

Herhangi Bir Gündü

Georgia Kraft oduncular ekibi için her şey yolunda gidiyordu, o gün için belirlenen ağaçların kesilmesi için hazırlıklara başlamışlardı. Aralarında bir ağaç vardı ki, oldukça ilgi çekiciydi. Ağaç kesen ekibinde hemen ilgisini çekmişti.

Herhangi Bir Gündü

Herhangi Bir Gündü

Olağanüstü Bir Deneyim

Bugüne kadar yaşadıkları bu deneyimi büyük bir mutluluk ve memnuniyetle hatırlamaya devam ediyorlar. Bilim, bu deneyime biraz ışık tutmaya çalıştı, ancak incelenmesi oldukça zordu.

Olağanüstü Bir Deneyim

Olağanüstü Bir Deneyim

Gizemli Keşif

Onları meraklandıracak ve kafalarını karıştıracak bir şey bulduklarında çok bulutlu bir sabahtı. Bazı cevaplar bulana kadar beklediler. Bu tuhaf ağacın ardındaki sırrın ne olduğunu çok merak ediyorlardı, ama beklemeleri gerektiğinin de farkındalardı.

Gizemli Keşif

Gizemli Keşif

Çok Memnun Değillerdi

Doğadaki büyüyen ağaçların kesildiğinden dolayı birçok kişi ağaç kesme fikrinden çok rahatsız oluyorlardı.  Düşünceleri oldukça mantıklıydı aslında, ama onlar doğadaki güzel ağaçların kesilmesi konusundan pek memnun değillerdi.

Çok Memnun Değillerdi

Çok Memnun Değillerdi

Garip Bir Şey Yoktu

Jasper City’de bu meslek oldukça yaygındı çünkü çoğu ailenin bu meslekle bir şekilde bir bağlantısı vardı. Georgia, Pickens County’de dikkat çekici bir şehir vardı ve bu şehir Bent Tree, Big Canoe ve Sharp Mountain Preserve gibi dağların yakınında bulunuyordu.

Garip Bir Şey Yoktu

Garip Bir Şey Yoktu

İyi Bir Tahta Değildi

20. yüzyılda mantar enfeksiyonu yüzünden neredeyse yok edilme riski altındaydılar. Neyse ki bu durumdan zarar görmeden kurtulmayı başardılar ve sonrasında bu özel ağaçlar Georgia, Alabama, Tennessee, New Hampshire ve hatta Novia Scotia çevresinde büyümeye başladı. Ancak bu karşılaştıkları ağaç özellikle daha önce hiç görülmemişti.

İyi Bir Tahta Değildi

İyi Bir Tahta Değildi

Harika Bir Para Kaynağı

Şehre yakın dağların etrafında bir Amerikan Kestane Ağacı vardı. Bu ağaç şehre düzenli bir gelir kaynağı sağlamaktaydı çünkü çok değerlidirler. Bu tür bir ağaç meşe ağacına göre daha hızlı büyüyordu.

Harika Bir Para Kaynağı

Harika Bir Para Kaynağı

Bir Mola

1980’de, Georgia Kraft Co.’dan yaklaşık 7-8 işçi, sabah 10’u biraz geçe evlerinden ayrıldılar. İşlerinin hızlıca bitirmeleri için hızlı hareket etmeleri gerekiyordu çünkü önce yapacakları çok işleri vardı ve buluştukları anda görevleri bölüştüler. Öğle tatillerinden dönene kadar her şey normal gidiyordu. Görevlerine geri dönmelerinin ardından, içlerinden biri özellikle bir ağaçla ilgili tuhaf bir şey fark etti.

Bir Mola

Bir Mola

Garip Ağaç

Programlarına uyup ilerlemeleri gerektiği şekilde ilerliyorlardı. Düşmek üzere olan kestane ağaçlarını kesmek için çok çalışıyorlardı. Boş olduğunu düşündükleri çok hafif bir tane de dahil olmak üzere bitirmelerine sadece birkaç tane ağaç kalmıştı.

Garip Ağaç

Garip Ağaç

Zorlaştıran Bir Sır

Ağacı ilk fark ettiklerinde onu kesmenin zor olmayacağını düşündüler. Kesilmesi gereken herhangi bir ağaç gibi olacağını düşünmüşlerdi. Ancak, kısa sürede bu ağacın onu daha benzersiz ve kesmeyi zorlaştıran bir şeye sahip olduğunu öğrendiler.

Zorlaştıran Bir Sır

Zorlaştıran Bir Sır

Alışılmamış Bir Şey

Ağaç gövdesini hisseder hissetmez, daha kolay taşıyabilmek için onu daha küçük parçalara ayırmaya başladılar. Her zamanki gibi rutinlerine devam ettikleri sırada, kesicilerden biri aniden ağaçta tuhaf bir şey olduğunu anladı.

Alışılmamış Bir Şey

Alışılmamış Bir Şey

Doğru Değil

İlk bakışta boş olduğunu düşünseler de, hikayenin tamamı bu değildi. Boş olsaydı, ışık gövdeden geçerdi. Ama ışık gövde kısmından geçmiyordu. Kısa süre sonra ağaçta sıkışmış bir şey olduğunu anladılar.

Doğru Değil

Doğru Değil

Kara Bir Delik

Uzaktan bakıldığında, ağaç gövdesinin içinde sanki bir kara delik varmış gibi görünüyordu. Hangi açıdan bakarsanız bakın, bu ağacın farklı bir yanı vardı. Hatta ağacın farklı bir şekilde büyüyen bir gövdeye sahip olduğunu düşünüyorlardı, ama buldukları şey bundan çok daha tuhaftı.

Kara Bir Delik

Kara Bir Delik

Bir Alternatif

Kesiciler, ışığın geçmesini neyin engellediğini birlikte anlamaya çalıştıkları sırada çok şaşırmışlardı. Kısa süre sonra başka bir sorun olduğunu keşfettiler, ışığı neyin engellediğini kim kontrol edecekti?

Bir Alternatif

Bir Alternatif

Tereddütlü İnsanlar

Olaya şüpheli yaklaşan çok fazla kişi vardı ve kasaba halkı durumu öğrendiklerinden sonra yardım etmeye gönüllü değillerdi. Bunun tehlikeli bir durum olmadığının herkes farkındaydı ama yine de çoğu kişinin tereddütleri vardı.

Tereddütlü İnsanlar

Tereddütlü İnsanlar

İçeri Giriyorlar

Kesiciler ne yapacaklarını bilmiyorlardı ama sonunda biri ayağa kalktı ve bir kişinin alması gereken sorumluluğu üstlendi. Bazı sorulara cevap arıyorlardı ve bu ağacın gövdesinin içine girmek anlamına geliyordu. Bu kararı alan kişi oldukça cesur olmasıydı ve içeride neyin olduğunu daha yakından görebilmek için vücudunun yarısını ağacın gövdesinin içine soktu.

İçeri Giriyorlar

İçeri Giriyorlar

Çığlık

Aniden panik içinde dışarı fırladı ve içeride gördüklerinden sonra kendine gelebilmek ve açıklayabilecek hale  gelmesi için birkaç saniyeye ihtiyacı vardı. Tüm ağaç kesiciler onun gördüklerini duymaya hazırdı ve hemen onun etrafında toplandılar.

Çığlık

Çığlık

Canavar

İşçilerin geri kalanı şokta içindeydi. Hepsinin yüzünde bir şaşkınlık vardı. Kendilerini artık kontrol edemiyorlardı ve içinde neyin olduğunu duymak için can atıyorlardı. Sonunda içeride bir canavar gördüğünü söyledi.

Canavar

Canavar

Kesinlikle Korkmuştu

Yüzünde bir şaşkınlık ve dehşet ifadesi vardı ama kesiciler onun bu söylediklerine inanmamıştı. Çok korkutucu bir tepki verdiği için hepsi bir anda yaptığı işleri bıraktı. Bu buldukları şey onlar için yeniydi ve herkes bunun bir parçası olmak istiyordu.

Kesinlikle Korkmuştu

Kesinlikle Korkmuştu

Peki O Şey Neydi?

Onun dışında başka kesicilerde ağacın gövdesinde neler olduğunu görmek için içeri girdi. Geri çıkan hepsinin  yüzlerinde tuhaf ifadeler vardı, çünkü içeriye bir şeyin girip nasıl sıkıştığı konusunda kafaları karışmıştı. Sonunda kimse ne olduğunu anlamadı.

Peki O Şey Neydi?

Peki O Şey Neydi?

Profesyoneller İçin

Bu olay kesiciler için korkunç bir hal almaya başlamıştı ve ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorlardı. Bu tür bir keşif, yalnızca arkeologların ve bilim adamlarının bulduğu bir şeydi, ancak bu sefer sıradan kesiciler tarafından bulunmuştu.

Profesyoneller İçin

Profesyoneller İçin

Telefon Görüşmesi

Kesin olan bir şey vardı ve o da bu ağacı kullanamayacaklarıydı. Ancak, içerisinde olan şeyin bu ağacı değerli kıldığından emindiler. Ne bulduklarını açıklamak için hızlı bir şekilde yöneticilerini aradılar, ancak o sadece işe dönün dedi.

Telefon Görüşmesi

Telefon Görüşmesi

Diş

Uzaktan bakıldığında, ağaç gövdesindeki şey neredeyse dışarı fırlayan bir yaratığa benziyordu. Diğer kesicilerin kendi fikirleri vardı, ancak kimse bunun ne olduğunu bilmiyordu. Kesiciler tüm günü aralarında farklı fikirleri tartışarak geçirdiler.

Diş

Diş

Yaşayan Varlık

Akıllara gelen çok fazla seçenek vardı ama herkes bir konuda hemfikirdi. Her ne ise, bir noktada yaşayan bir varlık olduğu açıktı. Bu onları daha da meraklandırdı ve içeri nasıl girdiğini öğrenmek için oldukça istekliydiler.

Yaşayan Varlık

Yaşayan Varlık

Reklam