Cechy charakterystyczne dla osób inteligentnych

Opublikowano 12/27/2020
Reklama

To zawsze nam pochlebia gdy ludzie uważają cię za mądrą osobę. Podkreślmy, że istnieją różne typy inteligencji. Chociaż geny odgrywają rolę w naszych zdolnościach poznawczych możesz robić rzeczy które poprawią twoje IQ. Nie cała nadzieja przepada jeśli nie jesteś naturalnie inteligentny. Znasz to powiedzenie – udawaj dopóki nie będziesz te robić. Przeczytaj artykuł poniżej aby zobaczyć, co możesz zrobić, aby poprawić stopień swojej inteligencji. Jeśli już wukonujesz te czynności powinieneś być z siebie dumny.

Bierz lekcje muzyki

Badania wykazały, że osoby, które brały lekcje muzyki w przeszłości osiągają lepsze wyniki w teście IQ. Aby najlepiej z tego skorzystać najlepiej jest już uczyć dzieci w wieku od czterech do sześciu lat. Kiedy zacznie się uczyć dziecko tak wcześnie można osiągnąć naprawdę obiecujące wyniki. Jest to potwierdzone na podstawie badań które udowodniły związek między aktywnością mózgu a muzyką. Być może zatem nadszedł czas abyś podniósł instrument i zaczął się uczyć na nim grać.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.29.00

Bierz lekcje muzyki

Jesteś starszym rodzeństwem

Prawdą jest, że ​​starsze rodzeństwo często ma gorzej niż to młodsze. Na szczęście dla nich są też bardziej inteligentni. Starszym dzieciom często rodzice poświęcają więcej uwagi. Z drugiej strony ci starsi biorą na siebie więcej obowiązków i troszczą się o młodsze rodzeństwo. Na końcu pierwsi doświadczają nowych rzeczy i mają tendencję do popełniania większej liczby błędów i dają przykład młodszemu rodzeństwu. To duża odpowedzialność.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.29.16

Jesteś starszym rodzeństwem

Są w formie

Jeśli dbasz o stan zdrowia swojego ciała to jednocześnie utrzymujesz umysł w doskonałej formie. Badania wykazały, że czym człowiek ma niższe BMI tym bardziej może to wskazywać na wyższą inteligencję. Może mieć to też inne możliwe wytłumaczenie. Rodziny która mają więcej pieniędzy mogą karmić swoje dzieci lepszym i zdrowszym jedzeniem. Co więcej – bogatsze rodziny często mają łatwiejszy dostęp do siłowni, ćwiczeń i dobrej opieki zdrowotnej. Mając mniej zmartwień mogą skupić się na kultywowaniu umysłu.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.29.30

Są w formie

Posiadają kota

Ludzie zawsze kłócą się o to co lepsze – psy czy koty. Jednak wydaje się, że istnieją dowody na to, że ludzie, którzy preferują kocich przyjaciół mają zwykle wyższą inteligencję. Za to miłośnicy psów są bardziej towarzyscy podczas gdy właściciele kotów są bardziej ekstrawertyczni. W 2014 roku badanie wykazało, że ludzie którzy preferują koty często wykazują lepsze zdolności poznawcze. Badacze twierdzą, że ludzie kochający koty często spędzają więcej czasu na czytaniu.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.29.48

Posiadają kota

Są leworęczni

Cieszcie się leworęczni. W 1995 roku The New Yorker zacytował Marię Konnikovą: „Naukowcy odkryli, że im bardziej mężczyźni zaznaczali preferencje leworęczne tym lepiej wypadali w testach na skupienie i inteligencję” Większość ludzi na świecie ma dominującą prawą rękę i tylko jedna dziesiąta populacji jest leworęczna. Teraz widzimy, dlaczego mają dzięki temu inną patrzenia na świat.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.30.02

Są leworęczni

Są wyżsi niż większość

Czy wiesz, że niektórzy uważają, że wzrost jest czynnikiem który ma związek z poziomem inteligencji? Badania wykazują, że wskaźnikiem może być wzrost dziecka zanim pójdzie do szkoły. Są również teorie głoszące, że wyższe dzieci uzyskują lepsze wyniki w testach poznawczych. Niekoniecznie oznacza to, że są mądrzejsze, chociaż musi to odgrywać jakąś rolę w rozwoju ich inteligencji.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.30.17

Są wyżsi niż większość

Nigdy nie brakuje im zainteresowania światem

To ma sens, że ludzie ciekawi świata są bardzo inteligentni. W końcu zawsze chcą dowiedzieć się więcej o świecie. Mają tendencję do zadawania pytań na różne tematy nawet jeśli nie ma gwarancji, że otrzymają od kogoś odpowiedź. Prawada jest taka, że już formułując te pytania pobudzasz umysł. Często też zadają pytania sobie czy przeglądarce google. Nigdy nie przestają zastanwiać się nad światem.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.30.30

Nigdy nie brakuje im zainteresowania światem

Zapaleni czytelnicy – odkąd byli dziećmi

Ludzie którzy jako młodzi kochali czytać od dzieciństwa, mają często żywszą wyobraźnię i lepszą umiejętność rozwiązywania problemów. Mają większą przewagę niż ci którzy później nabierają tego nawyku. Czytanie to też świetny sposób na zabicie czasu ponieważ poprawia słownictwo i pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy. W 2012 roku badanie wykazało, że u bliźniąt jednojajowych tych których czytali wcześniej osiągali wyższe wyniki w testach zdolności poznawczych zarówno werbalnych jak i niewerbalnych.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.30.47

Zapaleni czytelnicy – odkąd byli dziećmi

Zawsze niespokojni

Bycie inteligentnym nie zawsze jest zabawne i miłe. Osoby z wyższym IQ odczuwają niepokój bardziej niż osoby z niższymi wynikami poziomu inteligencji. Kiedy masz wyższą inteligencę masz tendencję do dokładniejszego studiowania rzeczy i zrozumienia negatywnych rzeczy. Część z nich zajmuje się także zastanawianiem się nad sensem egzystencji. Czy wiesz, że osoby ze stanami lękowymi radzą sobie lepiej w werbalnych testach inteligencji?

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.31.00

Zawsze niespokojni

Osoby z dobrym poczuciem humoru

Sądzimy, że nie będzie to dla ciebie wielka niespodzianka. Ludzie, którzy nas rozśmieszają, są świadomi otoczenia, potrafią posługiwać się słowami i potrafią czytać ludzi. Komicy często mają wysoką inteligencję. W badaniu 400 studentów psychologii poproszono o napisanie napisów do kreskówek w „New Yorker”. Po ocenie niezależnej grupy okazało się, że najzabawniejsze były osoby o wysokim poziomie inteligencji.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.31.13


Osoby z dobrym poczuciem humoru

Zajmują swoje głowy

Często ciekawi świata ludzie pobudzają wciąż swoje umysły. Zawsze chcą się uczyć i robić jeszcze więcej rzeczy. Profesor psychologii biznesu Tomas Chamorro-Prezumi twierdzi: „Ciekawość prowadzi z czasem do wyższych poziomów inteligencji i zdobywania wiedzy szczególnie w formalnych dziedzinach edukacji takich jak nauka i sztuka”. Ciekawi świata ludzie zawsze starają się uzyskać odpowiedzi na swoje pytania badając i zdobywając wciąż większą wiedzę.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.31.24

Zajmują swoje głowy

Są niezorganizowani

Kto by pomyślał, że bardziej chaotyczni ludzie są mądrzejsi? Myliłeś się, myśląc, że będą lepiej zorganizowani! Prawda jest taka, że ​​nawet Albert Einstein był bałaganem. Zagracone biurko nie zawsze oznacza, że ​​jesteś leniwy. Prawda jest taka, że ​​mądrzy ludzie są zwykle zbyt zajęci robieniem czegoś innego!

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.31.35

Są niezorganizowani

Nie wierzą w łud szczęścia

Plotka głosi, że inteligentni ludzie nie wierzą w szczęście. Dla nich „szczęście” to nic innego jak wynik wcześniejszych przygotowań, ciężkiej pracy, zbiegu okoliczności i planowania. Mądra osoba nie czeka, aż pomysł spadnie z nieba. Zamiast tego wyjdą tam i sprawią, że coś się wydarzy! Zasadniczo inteligentni ludzie mają tendencję do tworzenia własnego szczęścia.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.31.47

Nie wierzą w łud szczęścia

byli karmieni piersią

Czy wiesz, że sposób, w jaki byliśmy karmieni jako dzieci, mógł mieć znaczący wpływ na naszą inteligencję? Mówi się, że dzieci karmione piersią często kończą się wyższymi wynikami IQ. W 2007 roku badanie wykazało, że dzieci karmione piersią zdobyły około siedem punktów więcej niż te, które tego nie zrobiły. Należy jednak pamiętać, że dotyczyło to tylko osób, które miały określoną wersję czegoś, co nazywa się genem FADS2.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.31.59

Byli karmieni piersią

Są nocnymi markami

Wiele osób patrzy z góry na ludzi, którzy uważają się za nocnych marków. Jednak badania wykazały, że osoby, które nie śpią dłużej w ciągu dnia, mają większe zdolności poznawcze. Zdaniem naukowców osoby te lubią spać w nocy, ponieważ jest mniej czynników rozpraszających niż w dzień.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.32.13

Są nocnymi markami

Wydaje się, że są leniwi

Kto by pomyślał, że istnieje związek między lenistwem a inteligencją? Mówi się, że inteligentni ludzie wolą być leniwi ponieważ mają tendencję do szybkiego rozwiązywania problemów. Często mogą coś zrobić, wkładając mniejszy wysiłek. To wyjaśnia również to, co powiedzieliśmy wcześniej o tym, jak inteligentni ludzie są bardziej niechlujni.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.32.49

Wydaje się, że są leniwi

Potrafią się skupić

Masz szczęście jeśli jesteś skoncentrowaną osobą. W 2013 roku Current Biology opublikował artykuł, który to potwierdza. Frank Zhu powiedział: „Ludzie, którzy potrafią skupić się na długich odcinkach i wyciszyć to, co rozprasza”, są bardzo inteligentni ”. Osoby z wyższym IQ mogą w danym momencie skupić się tylko na jednej rzeczy. Skoncentrują się na nim i będą wykonywać swoją pracę prawidłowo dopóki zadania nie zostaną zakończone.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.33.01

Potrafią się skupić

Mówią o tym czego nie wiedzą

Nie powinieneś się wstydzić, jeśli czegoś nie wiesz. Inteligentni ludzie są tego świadomi. Jeśli czegoś nie wiedzą, pytają i dowiadują się o tym więcej. Ekspert Jim Winer powiedział, że inteligentni ludzie „nie boją się powiedzieć:„ Nie wiem ”. Jeśli tego nie wiem, mogę się tego nauczyć”.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.33.13

Mówią o tym czego nie wiedzą

Mało mówią

Wielu inteligentnych ludzi można określić jako introwertyków ale nie jest to oczywiście zawsze prawdą. W każdym razie mądrzy ludzie zachowują się inaczej w zależności od sytuacji. Potrafią się dostosować. Poświęciliby czas na ocenę, co należy zrobić, i odpowiednie działania. Często milczą, zastanawiając się, co należy zrobić i słuchają dużo innych ludzi. Wiedzą, że słuchając innych mogą się dużo dowiedzieć.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.33.24

Mało mówią

Kochają wyzwania

Nie jest niczym niezwykłym, że inteligentni ludzie lubią wyzwania. Lubią myśleć nieszablonowo i nie mają problemów z różnymi metodami. Wiedzą, że zawsze istnieje lepsze rozwiązanie. Lubią skupiać się na problemach i znajdować sposoby ich rozwiązania. Obniża to u nich poziom stresu i pozwala skupić się na innych rzeczach. Pamiętaj – wyzwania nas rozwijają .

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.33.37

Kochają wyzwania

Często znajdują się w otoczeniu innych inteligentnych ludzi

Jest cytat, który mówi, że każdy z nas jest średnią ludzi, z którymi spędzamy dużo czasu. Musisz być wybredny, jeśli chodzi o wybieranie przyjaciół i ludzi którzy ci towarzyszą. Nie trzeba dodawać, że inteligentni ludzie mają tendencję do przyciągania innych inteligentnych ludzi. Nie zapominajmy, że mądra książka to nie jedyny sposób na zdobywanie inteligencji. Występuje ona również w innych formach.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.34.21

Często znajdują się w otoczeniu innych inteligentnych ludzi

Są perfekcjonistami

Czy uważasz się za perfekcjonistę? Jeśli tak, możesz uznać to za oznakę inteligencji. Mówi się, że inteligentni ludzie rozumieją kolej rzeczy i traktują optymalizację gorzej niż cokolwiek innego. Najważniejsze w tym jest to, że ci ludzie nie przestają nigdy próbować. Jest to ważny aspekt inteligencji, który jest często pomijany.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.34.33

Są perfekcjonistami

Ciągle kwestionują samych siebie

Inteligentni ludzie rozumieją, że istnieje potrzeba ulepszeń. To jest powód, dla którego nadal kwestionują sposób funkcjonowania świata. Co więcej, mają tendencję do wątpienia również w siebie. Ważne jest, aby zadawać sobie właściwe pytania, jeśli chcesz wyrosnąć na najlepszą wersję siebie. Oczywiście idzie to w parze z pracą nad swoimi błędami i wykorzystaniem przestrzeni do rozwoju.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.34.45

Ciągle kwestionują samych siebie

Zawsze czytają wiadomości

Mówi się, że inteligentni ludzie lubią być na bieżąco z tym co się dzieje na świecie. Zwykle czytają lub oglądają wiadomości. Robią to, starając się wiedzieć, co powinni zrobić dalej też w kontekście własnej osoby. To pomaga im zrozumieć swoje miejsce w świecie. Ponadto dobrze jest wiedzieć jak najwięcej o tym co się dzieje na świecie. W przeciwnym razie niewiele zrozumiemy.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.34.57

Zawsze czytają wiadomości

Pracują nad wieloma projektami jednocześnie

Mówią, że inteligentni ludzie lubią być ciągle zajęci. Znają swoje możliwości i nie mają problemów z pracą nad kilkoma projektami jednocześnie. Możesz pomyśleć, że nic nie robią, ale prawda jest taka, że ​​myślą o kilku rzeczach na raz i je wykonują. Jako, że są ciekawymi ludźmi ograniczeniem jest dla nich niebo. Nie zdziw się, słysząc, że uczą się nowego języka lub robią kolejną półkę na książki.

Zrzut Ekranu 2020 12 12 O 16.35.09

Pracują nad wieloma projektami jednocześnie

Reklama