Hiç Kimse Listemizdeki Ünlülerin Böyle Hastalıklardan Acı Çektiklerini Tahmin Etmiyordu

Yayinlanma tarihi 02/09/2021
Reklam

Genellikle ünlülerin ve uzun süren hastalıklardan veya bu zorlayıcı koşullardan nasıl etkilenebilecekleri aklımıza gelmez. Ama kendi sağlık mücadelelerine hepimiz kadar oldukça duyarlılar. İşte her gün kronik hastalıklarla veya diğer tıbbi durumlarla başa çıkan herkes tarafından bilinen yıldızlarının listesini sizinle paylaşıyoruz.

Hiç Kimse Listemizdeki Ünlülerin Böyle Hastalıklardan Acı Çektiklerini Tahmin Etmiyordu

Hiç Kimse Listemizdeki Ünlülerin Böyle Hastalıklardan Acı Çektiklerini Tahmin Etmiyordu

Catherine Zeta-Jones

Oyuncu Catherine Zeta-Jones’un bipolar II bozukluğu var, bu da mutluluk ve depresyon arasında gidip gelen sürekli ruh hali değişimleri olduğu anlamına geliyor. Yıllar boyunca süren başarılı bir tedavinin ardından ona yöneltilen soruları o zamandan beri rahatsızlığı ile ilgili net bir şekilde cevaplıyor. Yine de, her gün kendi ruh halinizle mücadele ederken mesleğinizin oyunculuk olması zor da kolay olmamalı!

Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones

Kristin Chenoweth

Küçük Broadway güzelliğine sahip Kristin Chenoweth aslında bir astım hastası, ancak onun şarkı söylediğini duymaktan bunu asla anlayamazsınız. Solunum yolu sorunlarıyla boğuşmasına rağmen, notaları sıraya ve doğru bir şekilde söylerken hiçbir sorunu yok gibi görünüyor – yüksek notalar ya da düşük notlar!

Kristin Chenoweth

Kristin Chenoweth

Cher

Düşündüğünüz kadar mükemmel değil. Cher, 1991’den beri miyaljik ensefalomiyelitten (ME) muzdarip. ME aynı zamanda kronik yorgunluk sendromu olarak da biliniyor ve insanlarda yoğun ve uzun süreli yorgunluğa neden olur. Her zaman meşgul ve aktif olan Cher gibi biri için bu hastalıkla savaşmak son derece çok olmalı. Ama o bir asker ruhuna sahip olduğundan bunun üstesinden geliyor!

Cher

Cher

Paula Deen

Paula Deen, genç yaşlarından beri depresyon ve agorafobi ile mücadele etti. Yirmi yıl boyunca bu problemlerle uğraştı; sonunda huzuru yemek pişirmekte bulduğunu söylüyor ve bu da onun için harika bir şey! Yemek pişirme şovları yapmaya başladı ve bu şovlar sayesinde çok başarılı oldu.

Paula Deen

Paula Deen

Jack Osbourne

Ozzy ve Sharon’ın oğluna 26 yaşında çoklu skleroz teşhisi kondu. Bu, beyin ve vücut arasındaki mesajları bozan, merkezi sinir sistemini etkileyen nadir bir hastalık. Omuriliği de etkileyebilen bir hastalık olan çoklu skleroz, belli bir süre sonunda körlüğe ve felce sebep olabilir. Jack’e teşhis konduğunda, ilk kızının doğumunun ardından sadece birkaç hafta geçmişti. Neyse ki, MS’in en yaygın ve en az agresif formuna sahip olduğu için kendisi semptomlarının çoğunu kontrol edebiliyor.

Jack Osbourne

Jack Osbourne

Morgan Freeman

Telif hakkı olsun ya da olmasın, hala bilmediğiniz düzenli, günlük sorunlardan muzdarip. Morgan Freeman’a fibromiyalji teşhisi kondu, bu da eklemlerinde kronik ağrı olduğu anlamına geliyor.

Morgan Freeman

Morgan Freeman

Lil Wayne

Lil Wayne epilepsiden muzdarip, bu da nöbet geçirmeye çok yatkın olduğu anlamına gelir. Rapçi, arka arkaya 3 nöbet geçirdikten sonra bir hafta  boyunca hastanede kaldı. O zamandan beri, başka bir nöbet geçirmesini önlemek amacıyla katıldığı partisi sayısını azaltması ve kendini bu yönde geliştirmesi gerekiyordu. Kesinlikle onun için büyük bir yaşam tarzı değişikliği!

Lil Wayne

Lil Wayne

Bret Michaels

Ünlü rock şarkıcısının kalbinde gerçek bir delik var. 2010 yılında, Poison grubunun solistine patent foramen ovale veya PFO adı verilen bir kalp hastalığı teşhisi kondu. Vücudunun sağ tarafında uyuşukluktan muzdarip olan Michaels, doktorların problemini teşhis edildiği anda hastaneye kaldırıldı. Ayrıca şeker hastası.

Bret Michaels

Bret Michaels

Frankie Muniz

Frankie Muniz, son 6 yılda iki farklı mini felç geçirdi. Bu felçleri geçirdiğinde daha 30 yaşında bile değildi, deneyimleri “sefil bir durum“ olarak nitelendiriyor. İkinci felcinde ise motosikletini sürerken bir gözünde bir anda görme kaybı olduğunu söyledi. Sonra nişanlısıyla konuşmaya çalıştığında, sözcükler söylediğini sandı ama söylemedi. Korkunç bir deneyime benziyor!

Frankie Muniz

Frankie Muniz

Sarah Hyland

Sarah Hyland’da böbrek displazisi var. Modern Aile dizisinin sevilen oyuncusu, az gelişmiş böbreğinin yerine 2012’de böbrek nakli yaptı ve donör olan kişi de babasıydı. O zamandan beri Sarah hala sağlığı ile mücadele ediyor. Hatta bir hastalık nedeniyle 2017 SAG törenini kaçırmak zorunda kalmıştı.

Sarah Hyland

Sarah Hyland

Nick Cannon

Şovmen Nick Cannon, son zamanlarda pek çok sağlık problemiyle uğraşmak zorunda kaldı. Otoimmün bozukluktan muzdarip, bu hastalığın adı ise Lupus. 2012’nin başlarında, Aspen, Colorado’da bir tatil sırasında dizleri şişmesinin ardından lupus böbrek hastalığı veya lupus nefriti teşhisi kondu. Lupusun kronik yorgunluğun yaygın bir semptom olmasına rağmen, Nick bu durum karşısında iyi bir ruh halini korumayı başardı ve olabildiğince aktif kalmaya özen gösteriyor.

Nick Cannon

Nick Cannon

Selena Gomez

Pop şarkıcısı, otoimmün hastalığı olan lupustan muzdarip bir başka  ünlü. Selena Gomez, lupus semptomlarından kurtulmak için  kemoterapi almak zorunda kaldı ve 2015 yılında bir rehabilitasyon merkezine gitti. Bugün hala yorgunluk ve kronik hastalığının diğer bazı küçük semptomları ile mücadele etmeye devam ediyor.

Selena Gomez

Selena Gomez

Nick Jonas

Nick Jonas’ın tip I diyabet hastası olduğunu duyduğunuza şaşırabilirsiniz. 13 yaşında teşhis edildi ve insülin pompası kullanıyor. Tip I, tüm diyabet vakalarının yüzde 5’ini oluşturur. Jonas, çocuklarda diyabet için para ve farkındalık yaratmak için ‘Çocuklar İçin Değişim Vakfı’nı bile kurdu.

Nick Jonas

Nick Jonas

Bill Clinton

Eski ABD Başkanı Bill Clinton, kalp hastalığı ile ilgili sıkıntılar yaşadı. Yaklaşık 10 yıl önce dörtlü bir baypas ameliyatı geçirdi. Ameliyattan sonra, 2010 yılında bir arterin tıkanmasından dolayı acil bir ameliyat olması gerekti.

Bill Clinton

Bill Clinton

Robin Roberts

ABC’nin Good Morning America’nın haber spikeri Robin Roberts, yıllar boyunca uğraştığı gereken birkaç sağlık problem yaşadı. Kemoterapi ve radyasyon tedavisi gördü. 2007 ve 2008 yıllarında meme kanseri teşhisi konuldu. 2012 yılında bir kemik iliği hastalığı olan miyelodisplastik sendrom teşhisi kondu. 2012’nin sonlarında bir kemik iliği nakli geçirdi ve hastalıktan ve nakilden sonra bu hastalıktan kurtulduğu kabul edildi.

Robin Roberts

Robin Roberts

Pamela Anderson

Pamela Anderson, öncelikle karaciğeri etkileyen ve karaciğer kanseri ve siroza yol açabilen Hepatit C hastalığı var. Eski kocası Tommy Lee ile dövme iğnesini paylaştıktan sonra hastalığa yakalandığını düşünüyor. Pamela, evlendiklerinde hastalık testi yaptırmalarına rağmen, Tommy’nin doktorunun kendisine virüsü taşıdığını söylediğini, ancak yeni karısına sonuçları söylemediğini söyledi. Anderson, 2015 yılından başlayarak Hepatit C’den tedavi görmüştür.

Pamela Anderson

Pamela Anderson

Michael J. Fox

Michael J. Fox’a 1991’de Parkinson hastalığı teşhisi kondu, ancak 1998’e kadar bu hastalığını kamuoyuna açıklamadı. Araştırma yoluyla Parkinson hastalığına bir çare bulmak amacıyla Michael J. Fox Vakfı’nı kurdu. Bir çare bulmak için para toplamak için bugün bile hala elinden gelen her şeyi yapmaya devam ediyor.

Michael J. Fox

Michael J. Fox

Seal

Seal’in yüzündeki izler aslında herhangi bir trajedi ya da çocukluk kavgasına ait değil. Yara izleri, diskoid lupus eritematozus adı verilen bir lupus biçimindendir. Bu tür lupus cildi (ve bazen kafa derisini) etkiler. Bazen insanları ultraviyole ışığa duyarlı bir gale gelebilir.

Seal

Seal

Missy Elliott

Missy Elliott, Graves hastalığından muzdarip. Tiroid bezini etkileyen nadir bir otoimmün bozukluğu olan bu hastalık ve hipertiroidizmin en yaygın sebeplerindendir. Missy’nin arabasını çarpmasına neden olacak kadar kötü bir durumla karşılaştıktan sonra bu hastalığa yakalandığı öğrendi. Tedavi gördükten sonra semptomları zamanla düzeldi.

Missy Elliott

Missy Elliott

Tiki Barber

Eski futbolcu Tiki Barber, kırmızı kan hücrelerini etkileyen genetik bir kan hastalığı olan orak hücre hastalığına sahiptir. Bu hastalığa sahip kişilere genellikle yıllar içinde kan nakli gerektirmektedir. Ayakların şişmesine ve görme sorunlarına neden olabilir.

Tiki Barber

Tiki Barber

Venus Williams

Profesyonel tenis sporcusu Venus Williams, vücudun nem üreten bezlerini etkileyen başka bir otoimmün hastalık olan Sjögren sendromuna sahiptir. Genellikle ağız ve göz kuruluğuna neden olan bu hastalık zamanla çok daha kötüye gidebilir ve böbrekler ve akciğerler gibi ana organları etkileme durumu olabilir. Venüs, yıllardır hastalık nedeniyle yorgunlukla mücadele ettiğinden bahsetmiştir.

Venus Williams

Venus Williams

Smith

Eski model ve TV şovu sunucusu Barbara Smith,  B. Smith olarak bilinen ünlümüz, Alzheimer hastalığıyla mücadele ediyor. 2014 yılında hastalığın erken başlangıçlı versiyonu olduğuna dair teşhis konuldu. Sağlık durumuyla alakalı olumlu bir bakış açısı sürdürüyor. “Sanırım gelecek iyi olacak. Bu sayede benim için ve yardımcı olabileceğim kadar çok insan için çalışmasını sağlamak için elimden geleni yapacağım. ”

Smith

Smith

Halle Berry

Halle Berry tip 2 diyabet hastasıdır, bu da vücudunun şekeri enerjiye dönüştürmek için ihtiyaç duyduğu insülin miktarını üretemediği anlamına gelir. Bu durumdan dolayı genellikle kendisini kronik olarak yorgun hissediyor. Berry hastalığını günlük insülin enjeksiyonları ve özel bir diyetle kontrol etmeye çalışıyor.

Halle Berry

Halle Berry

Jillian Michaels

Kişisel antrenör ve televizyonun tanınan isimlerinden Jillian Michaels, polikistik over sendromunun (PCOS) ve endometriozun kendisini iyileştirmesine izin vermeyi reddediyor. Endometriozis, rahim zarının vücuttaki diğer organ ve dokular üzerinde büyümesini sağlar. PCOS hormonal dengesizliklere sebep olur ve bu da yumurtalık kistlerine ve düzensiz regl zamanlarına neden olabilir ve sıklıkla gerçekleşen bir durumdur. Bunun dışında kronik ağrıya da neden olabilir. Jillian, semptomlarını diyet ve egzersiz yoluyla kontrol etmeye çalışıyor.

Jillian Michaels

Jillian Michaels

Demi Lovato

Şarkıcı Demi Lovato’ya 2011 yılında bipolar bozukluk teşhisi kondu. Bulimia, kendine zarar verme ve zihinsel bozukluklar gibi birçok sorunla uğraştıktan sonra rehabilitasyona girdi ve rehabilitasyonun bitmesinin ardından yenilenerek çıktı. Hastalıkla ilgili kendi deneyiminden dolayı, artık ruh sağlığıyla ilgili yaşadıklarını fırsat buldukça farkındalık yaratmak için paylaşıyor.

Demi Lovato

Demi Lovato

Reklam