Sąsiad ściął mu drzewa bez jego zgody ale w końcu udało mu się zemścić

Opublikowano 04/29/2021
Reklama

Jego serce nie przestawało walić kiedy przedzierał się przez drzwi aż w końcu wybiegł przez nie. Michael krzyczał na nich prosząc żeby przestali. Gdy go nie słyszeli gorączkowo machał w nadziei, że to zwróci ich uwagę. Gniew ogarnął jego ciało. Powiedział mu już, że nigdy się na to nie zgodzi. Nagle mężczyzna ścinający drzewo zatrzymał się. Pracownik wybrał numer i podał mu telefon. Nie miał pojęcia co się stanie potem.

His Neighbor Cut Off His Trees Without His Permission, But He Got His Revenge In The End

Sąsiad ściął mu drzewa bez jego zgody ale w końcu udało mu się zemścić

Dom z ich marzeń

Michael i Emma byli parą która mieszkała na obrzeżach Nashville w stanie Tennessee. Niedawno wprowadzili się do nowego domu i to oznaczało, że nadszedł czas na wprowadzenie kilku drobnych zmian w ich nowej posiadłości. Chcieli po prostu uczynić to miejsce bardziej swoim własnym. Podwórko było ogromne a na granicy posesji rosło mnóstwo drzew.

The House Of Their Dreams

Dom z ich marzeń

Piękne dęby

Dęby rosnące na końcu podwórka były częścią ich decyzji o zakupie nieruchomości. Sprawiały, że widok był naprawdę piękny bez względu na porę roku. Jednak było tam drzewo morwy które blokowało zachód słońca. Para zaczęła wypytywać o wycenę aby ją wyciąć. To był moment, w którym zaczęły się ich kłopoty.

The Lovely Oak Trees

Piękne dęby

Myśleli o wycięciu

Niepokoiło ich jak to drzewo powstrzymało ich przed podziwianiem zachodu słońca. To był powód dla którego rozmawiali o ścięciu drzewa. Nie mieli pojęcia do czego doprowadzi ten pomysł. Pewien mężczyzna zaproponował, że zrobi to za dużo pieniędzy ale para zdecydowała, że ​​wolą zachować dęby aby zapewnić sobie prywatność i cień. Michael wtedy nie myślał o tym zbyt wiele ale jego sąsiad o tym nie zapomniał.

Thinking Of Cutting It Down

Myśleli o wycięciu

Jego sąsiad miał luksusową werandę

Jego sąsiad wydawał mnóstwo pieniędzy na swojej werandzie. Projekt rozpoczął się zanim para wprowadziła się do sąsiedniego domu. Miał ognisko, piec do pizzy, jacuzzi, wiszące światła. Byli trochę zazdrośni o ten teren pod gołym niebem. I tak zaczęły się ich problemy.

His Neighbor Had A Luxurious Porch

Jego sąsiad miał luksusową werandę

Nie było to nadal perfekcyjne

Pod koniec dnia ich sąsiad odpoczywał w jacuzzi. Może się to wydawać świetnym pomysłem, ale zawsze coś zepsuło mu nastrój. Widzisz, dęby na granicy posiadłości miały gałęzie, które psują to doświadczenie. Rośliny rzucały jego nowy pokład w cień o najlepszej porze dnia. Kiedy usłyszał, że Michael myśli o usunięciu drzewa, chciał mu „pomóc”.

It Was Not Yet Perfect

Nie było to nadal perfekcyjne

Jego własna firma

Widzisz – sąsiad był w rzeczywistości właścicielem firmy zajmującej się wycinką drzew. Michael podszedł do niego pierwszy gdy chciał wycenić swoją wycinkę. Jego pomysłem było zorientowanie się ile to będzie a następnie porównanie z ofertami innych firm. Mimo to miał nadzieję, że nie będzie to kosztować dużo pieniędzy. Ale prawda była taka, że ​​jego sąsiad miał już inny plan w głowie..

His Very Own Company

Jego własna firma

Całkowicie nowy w tym

Po oprowadzeniu sąsiada po okolicy od razu wspomniał, że na kilka dni będzie poza miastem. Jego sąsiad obiecał wszystko wyliczyć i podać mu wycenę gdy wróci z podróży. Tak się jednak nie stało. Michael wyraził wdzięczność za poświęcony czas ponieważ nie wiedział zbyt wiele o tym ile te rzeczy będą kosztować. W końcu nie miał ogrodu w swoim ostatnim domu. Oznaczało to, że było to dla niego zupełnie nowe terytorium.

Totally New To This

Całkowicie nowy w tym

Kiedy dotarł do domu

Tydzień później Michael kipiał z wściekłości. Krzyknął na nieznajomego prosząc go by przestał cokolwiek robić. Był zdezorientowany. O co chodzi? Michael i Emma dopiero wrócili z podróży. Była prawnikiem z napiętym grafikiem więc od razu udał się do biura. Oznaczało to, że tylko jej mąż był świadkiem tego, co się działo.

Once He Got Home

Kiedy dotarł do domu

To była okropna niespodzianka

Michael był zdezorientowany kiedy wrócił do domu i usłyszał pracujące silniki. Poszedł na tyły domu i nie mógł uwierzyć w to co widzi. Na jego własnym podwórku było wiele dużych ciężarówek i ciężkiego sprzętu z firmy zajmującej się drzewami jego sąsiada. Zaczęło klikać gdy zobaczył co zamierzają.

It Was A Terrible Surprise

To była okropna niespodzianka

Był tym przerażony

Ku jego zaskoczeniu już ścinali drzewa na końcu podwórka! Chcieli tylko zburzyć jedno z drzew ale pracowali też nad pozostałymi. Do tego czasu już ścięli kilka z tych drzew. Jego serce waliło gdy chodził tam i poprosił ich, żeby się zatrzymali. Głośna maszyneria zagłuszyła jego głos więc próbował machać w nadziei, że zwróci ich uwagę.

He Was Horrified By It

Był tym przerażony

Zatrzymali wszystko nagle

Jeden z pracowników zauważył Michaela i od razu wyłączył silnik. Kiedy zorientował się co się dzieje, mężczyzna wyskoczył z maszyny i poprosił załogę aby poszła w jego ślady. Michael nie mógł powstrzymać się od patrzenia na zniszczenia na swoim własnym podwórku. Wściekły, zapytał kto im na to pozwolił. Pracownik powiedział mu tylko, że ich szef kazał ściąć wszystkie drzewa!

They Stopped All Of A Sudden

Zatrzymali wszystko nagle

Szkoda została zrobiona

Michael spojrzał na szkody i chciał płakać. Dziedziniec robił straszny widok ze zrujnowanymi klombami, zwalonymi gałęziami i zniszczoną trawą. Ale najgorsze były wszystkie odcięte i jałowe pnie, na których kiedyś stały piękne dęby. Był nie tylko smutny ale także zły. Jak śmiał to zrobić jego sąsiad ?!

The Damage Was Done

Szkoda została zrobiona

Dookoła zamieszanie

Przez cały czas był też zdezorientowany. Michael powiedział pracownikom, że nie dał na to zielonego światła. Słysząc to pracownik zadzwonił do swojego szefa i podał telefon Michaelowi. Odbyli gorącą rozmowę a potem się rozłączyli. Zespół opuścił posiadłość ostatecznie porzucając wszystkie gruzy i zwalone drzewa na podwórku. Kto by pomyślał, że to dopiero początek?

Confusion All Around

Dookoła zamieszanie

Był dla niego liścik

Michael próbował wymyślić jakie kroki mógłby podjąć. Niestety wiele drzew już zniknęło i zamieniło się w martwe pnie. Nie było sposobu aby je przywrócić. Chciał porozmawiać o tym z sąsiadem. Wyglądało na to, że tchórz unika tego, ponieważ wszystkie połączenia trafiały do ​​poczty głosowej. Kiedy Michael wrócił do swojego domu, zobaczył, że jego sąsiad zostawił notatkę pod drzwiami wejściowymi…

There Was A Note For Him

Był dla niego liścik

Dodawanie zniewagi do obrażeń

Był już w złym humorze ale ta notatka jeszcze go pogorszyła. Postanowił udać się na Reddit aby poprosić o radę. W swoim poście Michael powiedział subredditowi: „Kiedy wróciłem z wakacji w zeszłym tygodniu wróciłem do domu do dwóch pniaków, zmiażdżonej trawy i listu z informacją, że mam spodziewać się płatności Venmo w wysokości 2000 dolarów”. Jego sąsiad musiał pomyśleć, że pieniądze wystarczą aby naprawić to co się właśnie stało.

Adding Insult To Injury

Dodawanie zniewagi do obrażeń

Była także załamana

Kiedy jego żona wróciła do domu z pracy była załamana widząc, że drzewa zniknęły. Nienawidziła również tego, że mogli teraz zobaczyć wszystkie samochody przejeżdżające po jezdni. Stare drzewa były idealne ponieważ ukrywały te widoki. W następnych dniach zgodzili się to załatwić z sąsiadem. Coś jednak wyszło. Powalone drzewa na trawniku ześlizgnęły się na drogę, ponieważ przez całą noc mocno padało!

She Was Also Devastated

Była także załamana

Pukanie do drzwi

Rano para obudziła się na dźwięk pukania do drzwi. Była tam policja. Policjanci poinformowali Emmę i Michaela o sytuacji i nakazali im zapłacić za przeniesienie tych ogromnych drzew. Para wyjaśniła, co się stało. Była prawniczką, więc udało jej się uniknąć odpowiedzialności i spokojnie winić za bałagan. Po tym wydarzeniu sytuacja przybrała interesujący obrót…

A Knock On The Door

Pukanie do drzwi

Odpowiedź na jego modlitwy

Widzisz, jego post na Reddicie przyciągnął wiele uwagi. W ciągu zaledwie kilku dni pojawiły się setki komentarzy. Użytkownicy również byli zaskoczeni, chociaż jeden z nich powiedział Michaelowi, aby ponownie opublikował pytanie na subreddicie o nazwie „r / treelaw”. Kiedy go przeglądał, był zszokowany, gdy zobaczył, co właśnie przeczytał.

The Answer To His Prayers

Odpowiedź na jego modlitwy

Wszystko o prawie drzew

Michael nie wiedział, że istnieje dziedzina zwana „arbitrażem nadrzewnym”. Barri Bonapart – prawnik zajmujący się drzewami z Kalifornii, powiedział: „Prawo dotyczące drzew to wszystko co można sobie wyobrazić, co może wywołać spory między ludźmi dotyczące drzew”. Niedługo po tym, jak udostępnił swój post na nowym subreddicie, Michael otrzymał polecenie, aby jak najszybciej wezwał arborystę. Nie było tak beznadziejnie jak zakładał!

All About Tree Law

Wszystko o prawie drzew

Kontakt z lekarzem drzew

W końcu miał plan. Zajęło mu to kilka tygodni i kosztowało go cierpliwość, ale Michael był zadowolony, że w końcu ma plan. Skontaktowali się z „lekarzem drzewem” lub arborystą aby ustalić wartość utraconych dębów. Czy to wystarczy, aby sąsiad „zgodził się i zapłacił”? Dowiedzmy się!

Getting In Touch With A Tree Doctor

Kontakt z lekarzem drzew

Ludzie chcieli wiedzieć więcej

Ludzie na subreddicie r / treelaw czekali cierpliwie na aktualizację. Chcieli wiedzieć co zrobił sąsiad! „Zapewniam cię, wszyscy z niecierpliwością czekamy, ile zer jest w szacunkach podanych przez arborystę, więc musisz obiecać częste aktualizacje” – powiedział mu jeden z użytkowników. Inny redditor zgodził się z tym, a nawet powiedział: „Kto nie lubi dobrze zasłużonej sprawiedliwości?”.

People Wanted To Hear More

Ludzie chcieli wiedzieć więcej

Więcej niż myśleli

Michael i Emma nie mogli w to uwierzyć. Nie mieli pojęcia, że ​​drzewa mają tak wysoką wartość. Powodem tego było to, że te rzadkie dęby potrzebowały setek lat, aby osiągnąć tak duży rozmiar. Następnie skontaktowali się z prawnikiem i podzielili się szczegółami i wszystkim, czego nauczyli się od lekarza. Nadal pozostawała kwestia zawisłego rachunku za sprzątanie drogi. Musieli o tym wspomnieć! Ale za jaką kwotę para mogłaby pozwać sąsiada?

More Than They Thought

Więcej niż myśleli

Skończył opuszczając miasto

Kto by pomyślał, że to wszystko doprowadzi do pozwu o wartości 1,2 miliona dolarów? To wystarczyło na pokrycie wszystkich szkód spowodowanych przez incydent. Kwota ta obejmuje opłaty za sprzątanie dróg, wartość starych drzew i opłaty adwokackie. W końcu sąsiad ogłosił upadłość, a nawet zamknął swój biznes. Nie tylko to – sprzedał dom i opuścił miasto! Michael i Emma też nie musieli nic płacić.

He Ended Up Leaving Town

Skończył opuszczając miasto

Zranili zwycięsko

„Najwyraźniej zajmie to dużo czasu (kilka miesięcy, prawdopodobnie aż do września, ponieważ proces zaczął się dopiero w tym tygodniu ze względu na święta)”, Michael zaktualizował wszystkich na Reddicie, „ale będę miał wszystkie 12 drzew z powrotem na moją własność bez ponoszenia kosztów! ” Nic z tego by się nie wydarzyło, gdyby nie wasza pomoc. „Chcę podziękować wszystkim za ich rady; to była ogromna pomoc! ” powiedział: „Nie wiedziałem, że tak bardzo lubicie drzewa, ale cieszę się, że tak jest!”

They Wound Up Victorious

Zranili zwycięsko

Reklama