Błędy, które kosztowały te firmy mnóstwo pieniędzy

Opublikowano 12/21/2020
Reklama

Korporacje mogą zainwestować mnóstwo w osiągnięcia inżynieryjne. Wiele najlepszych mózgów może pracować nad jednym projektem dla firm, które są wspierane przez coś tak dużego jak United Airlines. Jednak zawsze istnieje możliwość, że coś pójdzie nie tak.

Błędy, które kosztowały te firmy mnóstwo pieniędzy

Od okrętów podwodnych wartych miliardy dolarów, które nie są w stanie wynurzyć się, po jedyne w swoim rodzaju gitary omyłkowo uderzone przez aktorów z Hollywood, zdarzają się kosztowne błędy, które kosztują firmy nawet miliardy dolarów. Prosty e-mail mógł z łatwością uratować niektóre z tych projektów, ale inne były od samego początku skazane na porażkę.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 21.57.46

Błędy, które kosztowały te firmy mnóstwo pieniędzy

Łódź podwodna, która nie może pływać

Okręt podwodny, który nie może pływać, jest praktycznie bezużyteczny. Mimo że hiszpański rząd zapłacił ponad 2,2 miliarda dolarów za stworzenie najnowocześniejszej łodzi podwodnej w 2013 roku, nie wykorzystał go z powodu tego bardzo kosztownego błędu. Najwyraźniej okręt podwodny był zbyt ciężki, aby prawidłowo pływać. Inżynierowie zorientowali się, że nastąpił błąd w obliczeniach, ale na szczęście produkcja statku jeszcze się nie rozpoczęła. Niemniej jednak rząd nadal wydał zawrotną sumę pieniędzy. Czkawka pojawiła się w wielu serwisach informacyjnych, takich jak Fox.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 21.58.11

Łódź podwodna, która nie może pływać

Pociągi, które są zbyt duże

Jeśli niebem rządzą firmy takie jak American Airlines, co z szynami? We Francji metro i koleje są intensywnie wykorzystywane, więc decyzja operatora kolejowego SNCF o zainwestowaniu w projekt transportowy wydawała się dobrym pomysłem. Jednak zawsze istnieje możliwość tandetnego wykonania planu. W tym przypadku 2000 nowych pociągów, które kosztowały ponad 20,5 miliarda dolarów, trafiło na tory w 2014 roku. Był jednak problem – pociągi były zbyt szerokie, aby bezpiecznie mijać się na szynach. Ten błąd kosztował SNCF prawie 70 milionów dolarów.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 21.58.25

Pociągi, które są zbyt duże

Domy Zbudowane Na Szczycie Opuszczonej Kopalni

Kupując dom, najlepiej dokładnie sprawdzić, czy dom jest zbudowany na ogromnej, przepastnej, opuszczonej kopalni. W 2014 roku grupa mieszkańców Południowej Dakoty nie sprawdzała, zanim wydała fortunę na swoje piękne, nowo wybudowane domy. Sklepy takie jak CBS podchwyciły tę historię, która stała się wirusowa. Podczas koszenia trawnika jeden z mieszkańców był zszokowany, gdy nagle pojawił się zapadlisko. W sumie ewakuowano dwanaście rodzin. Badacze odkryli ogromną kopalnię gipsu o długości 600 stóp bezpośrednio pod budynkami, co sprawiło, że domy były całkowicie niebezpieczne – i całkowicie bezwartościowe.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 21.58.39


Domy Zbudowane Na Szczycie Opuszczonej Kopalni

Titanic zatopiony

Titanic był prawdziwym wyczynem inżynieryjnego geniusza w 1912 roku. Kosztujący 7,5 miliona dolarów (obecnie 400 milionów dolarów) był rzeczywiście statkiem pasażerskim, jakiego świat nigdy wcześniej nie widział. Titanic był bardziej jak pływający 5-gwiazdkowy hotel z rozległymi schodami i oszałamiającymi pokojami reprezentacyjnymi. Niestety dziewiczy rejs Titanica stał się również jego ostatnią. Wieczorem 15 kwietnia statek uderzył w górę lodową na północnym Atlantyku i zatonął. Pomimo swoich kosztów Titanic miał w rzeczywistości wiele usterek, takich jak słabo wykonane nity i tylko 16 łodzi ratunkowych, które mogły obsłużyć ponad 3300 osób. Wielokrotnie nagradzany film Jamesa Camerona o podróży Titanica dla studia 20th Century Fox przyniósł w 1997 roku kasę 200 milionów dolarów brutto.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 21.58.53

Titanic zatopiony

Ogromny koparka utknąła w piasku

Większość z nas wie, że absolutną koniecznością jest zaparkowanie samochodu w bezpiecznym miejscu, więc nie zaparkowalibyśmy naszej nowej Tesli na plaży. Jednak ktoś pomyślał, że warto spróbować szczęścia i zaparkować tam Land Rovera 4 × 4. Nie jesteśmy pewni, dlaczego tak się stało ani dlaczego ta osoba uważała, że ​​plaża jest idealnym miejscem parkingowym dla tak drogiego samochodu, ale koparka, która została wysłana, aby wyciągnąć 4 × 4, również utknęła i została całkowicie zanurzona w błocie i piasku przez ponad trzy dni.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 21.59.27

Ogromny koparka utknąła w piasku

Most Milenijny zachwiał się

Londyńczycy byli słusznie podekscytowani, gdy w 2000 r. Rozpoczęto budowę nowego, eleganckiego mostu na Tamizie. Jednak biorąc pod uwagę zawrotną cenę 20 milionów dolarów, nie spodziewali się, że podczas przekraczania go będzie się nadmiernie kołysał. Inżynierowie również byli całkowicie zaskoczeni usterką, ale szybko zdali sobie sprawę, że jest ona powiązana z „pozytywnym sprzężeniem zwrotnym”, co jest zjawiskiem, które występuje, gdy zbyt wiele osób przechodzi przez most. Aby to naprawić, inżynierowie zażądali 5 milionów dolarów więcej na zamontowanie 37 lepkich amortyzatorów płynów, które „rozproszą energię”.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 21.59.37


Most Milenijny zachwiał się

Zrzucenie satelity Noaa-N Prime

W 2003 roku Noaa-N Prime Satellite spadł z talerza i wylądował na podłodze. Stało się tak, gdy pracownicy Lockheed Martin Space Systems w Sunnyvale próbowali przenieść go na inne stanowisko. Spadek spowodował szkody w wysokości 135 milionów dolarów. Ktoś właściwie zapomniał zabezpieczyć satelitę wymaganymi 24 śrubami przed podniesieniem go. Lockheed Martin z wdziękiem powiedział, że nie przyjmie żadnego zysku, aby pokryć koszty naprawy, a także pokrył kolejne 30 milionów dolarów. Resztę kosztów pokrył rząd Stanów Zjednoczonych, ale nie poszło dobrze.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 21.59.49

Zrzucenie satelity Noaa-N Prime

Odrzutowiec F-16 zaparkowany w niewłaściwym miejscu

Kto nie popełnił błędów w pracy? Nikt, jeśli jesteśmy uczciwi. Czy zdarzyło Ci się jednak przypadkowo wystrzelić z armaty i zniszczyć myśliwiec wart 15 milionów dolarów? Tak właśnie stało się w bazie sił powietrznych Florennes w 2018 roku. Szczegóły incydentu nie zostały wyjaśnione od razu, ale pracownikowi technicznemu w Belgii jakoś przypadkowo udało się strzelić z armaty Vulcan. Uderzył w F-16 firmy General Dynamics, który był w pełni zatankowany, i samolot eksplodował. Na szczęście nikt nie zginął, ale dwóch techników zostało rannych w wyniku urazów głowy z powodu wyjątkowo nieostrożnego (i kosztownego) błędu. Znajdujący się w pobliżu myśliwiec F-16AM przechodził konserwację, kiedy armata została przypadkowo wystrzelona i spowodowała katastrofalne uszkodzenia. W pobliżu był inny samolot, który został ranny, ale został naprawiony.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.00.01

Odrzutowiec F-16 zaparkowany w niewłaściwym miejscu

Wieżowiec, który topi samochody

Tak, dobrze to przeczytałeś. „Walkie Talkie” znajdujący się w Londynie trafił na pierwsze strony gazet, gdy roztopił jaguara zaparkowanego naprzeciwko z powodu odbicia słońca. Naprawienie Jaguara kosztowało ponad 1000 dolarów, ale to nie był koniec szkód spowodowanych przez blask budynku. Pobliskie firmy podały, że okna faktycznie pękły od gorąca, co zmusiło wart 250 milionów dolarów drapacz chmur do wydania niezapowiedzianej kwoty na zamontowanie masywnej osłony przeciwsłonecznej z boku skierowanej na południe. W wywiadzie dla BBC właściciel samochodu, pan Lindsay, mówił o uszkodzeniu swojego samochodu. Powiedział, że odznaka Jaguara, lusterko boczne i panele zostały mocno stopione. „Nie możesz uwierzyć, że coś takiego się wydarzy” – skomentował.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.00.12

Wieżowiec, który topi samochody

Rzadka gitara z lat siedemdziesiątych XIX wieku została zniszczona

W 2015 roku Kurt Russell zagrał u boku Jennifer Jason Leigh w filmie Quentina Tarantino The Hateful Eight. W filmie jest jedna scena, w której Russell chwyta zabytkową gitarę, na której gra Leigh, i rozbija ją na kawałki. Russell nie miał pojęcia, że ​​gitara jest eksponatem muzealnym wartym 40 000 dolarów. Gitara miała zostać zamieniona na tanią atrapę w środku sceny, ale o produkcji zapomniano. Muzeum było naprawdę wściekłe i od tego czasu przestali wypożyczać jakiekolwiek przedmioty. Rozmawiając z Billboardem, Leigh powiedział: „Kiedy Kurt się dowiedział, jego oczy dosłownie wezbrały. Skończyło się na tym, że świetnie nadaje się na scenę.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.00.24


Rzadka gitara z lat siedemdziesiątych XIX wieku została zniszczona

Zjeżdżalnia awaryjna napompowana wewnątrz samolotu

W 2014 roku pasażerowie lotu Chicago-Orange County byli zszokowani, gdy zjeżdżalnia awaryjna napełniła się w kabinie w powietrzu. Serwisy informacyjne podały, że pasażerowie usłyszeli syk i zauważyli, że nadmuchiwany jest coraz większy. Lot został zmuszony do awaryjnego lądowania w Kansas, a sam samolot został wycofany z eksploatacji w celu wymiany zjeżdżalni, co kosztowało United Airlines około 20 000 USD. Na szczęście nie było żadnych obrażeń.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.00.37

Zjeżdżalnia awaryjna napompowana wewnątrz samolotu

Bezcenna grafika Eliasa Martineza zniszczona

W 2012 roku starszy hiszpański dogooder wstrząsnął światem, kiedy postanowił samodzielnie odnowić bezcenne dzieło sztuki Eliasa Garcia Martineza „Ecce Homo”. Pracownicy Santuario de Misericordia byli przerażeni, kiedy zobaczyli, co się stało z obrazem Chrystusa. „Przywrócenie” mogło być dokonane z dobroci, ale wynik jest absolutnie zły. Tożsamość osoby, która to zrobiła, początkowo owiana była tajemnicą, ale później okazało się, że za „Małpiego Chrystusa” odpowiada 82-letnia Cecilia Gimenez. W filmie dokumentalnym powiedziała: „Myślałam, że wiem, jak to naprawić, ale farba spłynęła”.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.00.49

Bezcenna grafika Eliasa Martineza zniszczona

Wybuch Piper Alpha

W 1988 roku platforma Occidental Petroleum (Caledonia) Limited eksplodowała z powodu nieszczelności kołnierza PSV. 6 lipca między 21:00 a 23:20 doszło do kilku eksplozji, które ostatecznie doprowadziły do ​​całkowitego zawalenia się platformy i zniszczeń o wartości 1,7 miliarda dolarów. Do dziś jest to jedna z największych katastrof wiertniczych wszechczasów. Koszty czyszczenia Piper Alpha były niewiarygodnie wysokie, podobnie jak roszczenia ubezpieczeniowe. Z powodu katastrofy zgłoszono 1,4 miliarda dolarów. To spowodowało poważny ból głowy dla Lloyd’s of London, firmy ubezpieczeniowej. Lloyd’s później zrewidował swoje zasady ze względu na znaczną wypłatę.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.01.00

Wybuch Piper Alpha

Przypadkowo uwolniła się piana ogniowa

Samoloty kosztują dużo, więc linie lotnicze naturalnie chcą chronić swoje inwestycje. Kiedy przechowują swoje samoloty, upewniają się, że jest zainstalowany system pianki przeciwpożarowej. Jednak systemy te mogą działać nieprawidłowo i przypadkowo uwolnić pianę ogniową, nawet jeśli nie ma ognia. To kosztowna katastrofa i kilka baz wojskowych stanęło przed tym problemem, zmuszając setki tysięcy do odkrztuszania niepotrzebnych napraw. W 2013 roku Delta Air Lines również miała ten sam problem. Ich samoloty i nowy hangar zostały pokryte bez powodu.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.01.11

Przypadkowo uwolniła się piana ogniowa

Satelita NASA wybucha w kosmos

Wyobraź sobie, że spędzasz lata pracując nad jednym kawałkiem skomplikowanej maszyny, która w końcu przedostaje się w kosmos i rozpada się w nicość. W latach 90. NASA zainwestowała 125 milionów dolarów w budowę i wysłanie Mars Climate Orbiter w kosmos, ale byli zdruzgotani, gdy zobaczyli, jak spłonął. Co gorsza, było to spowodowane tym, że jeden zespół (Laboratorium Napędów Odrzutowych) korzystał z systemu metrycznego, a drugi (oddział Lockheed Martin) korzystał z systemu imperialnego. W rozmowie z LA Times dyrektor Space Policy Institute na Uniwersytecie George’a Washingtona najlepiej ujął to, mówiąc: „To takie głupie. Wydaje się, że w ciągu ostatnich kilku lat pojawił się systematyczny problem w społeczności kosmicznej polegający na niewystarczającej dbałości o szczegóły ”.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.01.22

Satelita NASA wybucha w kosmos

Cały blok mieszkalny się przewraca

W 2009 roku w Chinach powstawał kompleks apartamentów Lotus Riverside, kiedy jeden blok przewrócił się na bok. Najwyraźniej stało się to z powodu budowy garażu podziemnego. Brud, który usunęli robotnicy, został umieszczony na pobliskim brzegu rzeki, który zapadł się pod ciężarem ziemi. Woda wyciekła do środka i fundamenty budynku stały się niestabilne, co doprowadziło do ich rozpadu. W tym czasie powierzchnia w mieszkaniu była sprzedawana po 2 000 dolarów za metr kwadratowy. Twórcy musieli zacząć od nowa, a także usunąć szkody. Niesamowite, że pomimo niesamowitych rozmiarów bloku, w tym strasznym wypadku zginęła tylko jedna osoba.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.01.33

Cały blok mieszkalny się przewraca

Jacht saudyjskiego księcia wywraca się

Dla saudyjskiego księcia nic nie może być zbyt wyszukane. Przykładem tego luksusowego 70-metrowego jachtu. Jednak nawet książęta nie mogą uniknąć tragedii. Ten jacht wart 65 milionów dolarów był w drodze do greckiej stoczni w celu konserwacji, kiedy cały statek spadł do oceanu. Na szczęście luksusowy liniowiec został pomyślnie wydobyty z głębin przez pracowników, a naprawy rozpoczęły się w marcu 2020 r. Koszt przywrócenia jachtu do normy jest niejasny, ale prawdopodobnie zbliża się do poziomu 30 milionów dolarów.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.02.20

Jacht saudyjskiego księcia wywraca się

Osuwisko na autostradzie

W 2010 roku na Tajwanie wydarzyła się katastrofa, kiedy w pobliżu autostrady 3 wydarzyło się monumentalne osunięcie się ziemi i całkowicie zdziesiątkowało autostradę. Oczyszczenie autostrady zajęło ponad miesiąc, a 100 ciężarówek i 50 koparek odjechało z bałaganu. Katastrofa kosztowała rząd ponad 20 milionów dolarów. Lokalne wiadomości podały, że po katastrofie autostradę i teren wokół niej pokryło ponad 210 000 metrów sześciennych gruzu.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.02.30

Osuwisko na autostradzie

Rena Monrovia uderza w rafę

Niektórych katastrof można uniknąć, na przykład kontenerowiec Rena Monrovia, który uderzył w rafę Astrolabe w Nowej Zelandii i osiadł na mieliźnie w 2011 roku. Ponieważ statek płynął z pełną prędkością, w dużej mierze został zsumowany. Jeśli chodzi o ładunek, to wylał się do oceanu. Firma wydała 240 milionów dolarów na posprzątanie bałaganu. Najwyraźniej kapitan i załoga nie patrzyli, dokąd zmierzają, ale oficjalny raport wskazuje „błędy nawigacyjne” jako przyczynę zdarzenia.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.02.41

Rena Monrovia uderza w rafę

Klęska Balloonfest ’86

W 1985 roku Treb Heining i jego kumple wpadli na pomysł wypuszczenia ponad 1,5 miliona balonów nad Cleveland. Oprócz ustanowienia rekordu świata, zbierają mnóstwo pieniędzy na cele charytatywne. Niestety organizatorzy nie pomyśleli o tym, gdzie mogą wylądować balony. Zmiana pogody spowodowała, że ​​balony opadły na tutejsze jeziora. Zaginęło dwóch rybaków, którzy tego dnia byli na morzu. Ogromna liczba balonów utrudniała również poszukiwania. Niestety, rybaków nie znaleziono żywych. Jedna z żon pozwała organizatorów imprezy za 3,2 miliona dolarów, podczas gdy lokalny jeździec pozwał ich o 100 000 dolarów za uszkodzenie konia.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.02.54

Klęska Balloonfest ’86

Eksplozja Deepwater Horizon i wyciek ropy

Platforma wiertnicza o nazwie Deepwater Horizon eksplodowała 20 kwietnia 2010 roku, co spowodowało największy wyciek ropy w historii. Podczas gdy 94 pracowników udało się uratować z platformy, pożar trwał kilka dni. BP musiał zapłacić ponad 65 miliardów dolarów, aby naprawić ogromny wpływ wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej na środowisko. Transocean zapłacił 1,4 miliarda dolarów za naruszenie amerykańskiej ustawy o czystej wodzie. Z drugiej strony BP został obciążony opłatami i zapłacił miliardy kar i odszkodowań.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.03.04


Eksplozja Deepwater Horizon i wyciek ropy

85 milionów dolarów wartości bitcoinów przypadkowo wyrzuconych

Urodzony w Walii James Howells jest specem od komputerów, który zebrał 7500 bitcoinów. Jego mała skrytka była warta ponad 85 milionów dolarów. W 2017 roku Howells powiedział w wywiadzie dla Telegraph: „Po tym, jak przestałem wydobywać, laptop, którego używałem, został rozbity na części i sprzedany w serwisie eBay. Jednak trzymałem dysk twardy w szufladzie w domu, wiedząc, że zawiera moje prywatne klucze Bitcoin, więc jeśli Bitcoin stanie się cenny pewnego dnia, nadal będę miał monety, które wydobyłem. ” Jednak wyrzucił go przez przypadek, kiedy się opróżniał.

Zrzut Ekranu 2020 12 08 O 20.48.54

85 milionów dolarów wartości bitcoinów przypadkowo wyrzuconych

Upuszczenie niesamowicie rzadkiego pianina/h2>
Kanadyjska wirtuoza Angela Hewitt zaufała pracownikom, których zatrudniła do obsługi jej rzadkiego fortepianu za 194 000 dolarów. Jednak upuścili go i rozbił się na kawałki. W swoim poście na Facebooku Angela napisała: „Żelazna rama jest zepsuta, podobnie jak wiele innych elementów konstrukcji i działania (nie wspominając o pokrywie i innych częściach obudowy. To kaput. Uwielbiałam ten fortepian. przyjaciel. ”Wspomniała również, że przeprowadzki były całkowicie upokorzone, ponieważ po raz pierwszy doświadczyli czegoś takiego od ponad trzech dekad. Angela była zadowolona, ​​że ​​nikt nie został ranny, ale nie mogła powstrzymać smutku z powodu straty tak cennego mienia.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.03.26

85 milionów dolarów wartości bitcoinów przypadkowo wyrzuconych

Ron Wayne opuszcza swoje udziały w Apple

Steve Jobs i Steve Wozniak to dwa nazwiska często kojarzone z Apple, ale tak naprawdę na zdjęciu był trzeci mężczyzna. W latach 70. Ron Wayne posiadał 10% udziałów w firmie, po tym, jak dołączył do zespołu, aby pomóc młodym założycielom. Jednak czuł, że 10% przedsięwzięcia nie było w tamtym czasie bezpiecznym zakładem. Wayne był starszym mężczyzną, który miał aktywa, które można było przejąć, gdyby biznes upadł. W ciągu dwóch tygodni na pokładzie Wayne sprzedał swoje udziały za 800 dolarów Jobsowi i Wozniakowi. Dziś 10% jest warte 95 miliardów dolarów.

Zrzut Ekranu 2020 12 07 O 22.04.14

Ron Wayne opuszcza swoje udziały w Apple

Reklama